Gdy słońce zaczyna mocniej świecić po zimie wielu mieszkańców miasta wychodzi na spacery na Diabelce. Widoki na naszych małych górach są piękne, ale nie można ich podziwiać, gdy ciągle patrzy się pod nogi

W ostatnim czasie punkt widokowy wypiękniał, powstała również ścieżka dydaktyczna. Gmina postawiła barierki zabezpieczające i tablice edukacyjne, jednakże zejście z głównego szlaku wiąże się z ryzykiem. Wszystkie pozostałe ścieżki są bardzo niebezpieczne, odrobina wilgoci zamienia je w śliskie błotniska, a ich szerokość pozostawia wiele do życzenia. – Mieszkam niedaleko, więc często tutaj spaceruję. Z dziećmi bym tutaj nie przyszedł, ścieżki są zbyt wąskie i brakuje barierek – mówi nasz czytelnik Sławomir Murawski.

Zapytaliśmy panią Martę Karolczak, kierownika wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta w Świeciu czy gmina planuje następne zmiany na Diabelcach: – Niestety ścieżki na zboczach są zbyt wąskie i jest tam zbyt stromo, żeby gmina mogła je zabezpieczyć. Przez stromiznę nie ma możliwości skonstruowania kładek, aby barierki nie blokowały ruchu ścieżki musiałyby być poszerzone poprzez rozkopanie zboczy. Groźba osuwającej się ziemi nie pozwala nam tego zrobić. Zastanawiamy się nad postawieniem tabliczek ostrzegających o ryzyku jakie niesie za sobą korzystanie ze ścieżek, ale jeszcze nie jest to pewne. Nie zabronię mieszkańcom chodzenia po niezabezpieczonych ścieżkach, ale robią to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Tomek
Gość

Może lepiej tablicę zakaz wstępu dla gamoni. Ludzie po remoncie dowiedzieli się mamy takie coś jak diabece i teraz koniecznie trzeba na coś ponarzekać.

Wrozka
Gość
Wrozka

Od zawsze jak pamietam byla tam waska sciezka.Czy z jakis 20 lat

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Proponuję wykonać dla pewnej grupy ludzi ścieżkę on-line, i niech w domu przed komputerem sobie spacerują.

Just
Gość

Są miejsca , gdzie ścieżka jest bardzo wąska i pod skosem. Chodzi tutaj głównie o dolną ścieżkę prowadzącą do głównego punktu widokowego. Nawet dorosłemu ciężko bezpiecznie przejść. Wystarczyłoby poprawić takie miejsca chociażby łopatą. Na barierki nie ma miejsca.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie łazić jak się boją. NIE NARZEKAĆ.

Prawda
Gość
Prawda

Jak zwykle „świetny” urząd gminy z nauczycielem wychowania fizycznego na czele znaczy z burmistrzem. Nic nie robić bo po co i tak ciemni ludzie wybiorą na następną kadencję

Ręce Opadają
Gość
Ręce Opadają

Wyasfaltować, zabetonować i koniecznie(!!!) drzewa wyciąć!