Kierowca zawisł na torach. Był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy

1
566
archiwum
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Ponad 2,3 promila alkoholu we krwi miał 46-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, który w Jeżewie utknął na przejeździe kolejowym.

W nocy z 5 na 6 marca mieszkaniec powiatu świeckiego przejeżdżał przez Jeżewo. Kiedy mijał tory, mimo otwartego szlabanu, zatrzymał się. Następnie ruszył i uderzył w betonową belkę. Próbując cofać zawisł na torach kolejowych i nie mógł odjechać.

Na miejsce udali się policjanci ze świeckiej drogówki. Kiedy rozmawiali z 46-latkiem wyczuli od niego silną woń alkoholu. – Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości mieszkańca powiatu świeckiego wykazało, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosi ponad 2,3 promila – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, p.o. oficera prasowego KPP w Świeciu.

Mundurowi zabezpieczyli auto na parkingu strzeżonym. Jak się okazało kierowca pojazdu nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem.

Jeszcze tego samego dnia, po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, 46-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

źródło: KPP w Świeciu

Bezpłatne ogłoszenia drobne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ