Seryjni włamywacze złapani. Grozi im do 10 lat

0
Skradzione łupy udało się odzyskać

21-latek i 28-latek podejrzani są o kradzieże: motocykli, rowerów, quadu, elektronarzędzi, części samochodowych, lawety i koparki. Wpadli wczoraj (7 marca)

Wczoraj (7 marca) policjanci z posterunku w Dragaczu, pełniąc służbę patrolową namierzyli skradzioną dzień wcześniej lawetę. Do sprawy zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu świeckiego. Jak się okazało mężczyzną interesowali się również kryminalnymi ze Świecia, pracując równolegle nad serią włamań i kradzieży, do których doszło od początku roku na terenie naszego powiatu.

Tego samego dnia policjanci wydziału kryminalnego ze Świecia zatrzymali jego 28-letniego wspólnika. Odzyskali również skradzione przez nich łupy, nie tylko pochodzące z powiatu świeckiego, ale również skradzione na terenie powiatu starogardzkiego.

Dzisiaj (8 marca) na podstawie zgromadzonych materiałów 21 i 28-latek usłyszeli zarzuty. Policjanci udowodnili, że mężczyźni wspólnie dokonali ośmiu włamań i kradzieży na terenie powiatu świeckiego, gdzie łączna wartość strat wyniosła ponad 60 000 złotych.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawiania wolności.

- Reklama -

Źródło: KPP w Świeciu

 

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o