Po śledziku policjanci zorganizowali akcję „Trzeźwy poranek”. Dwie osoby wpadły

1

Obie osoby zostały zatrzymane w Nowem. Pierwsza z nich to 22-letni motorowerzysta, za którym policja musiała ruszyć w pościg. Druga osoba to 55-letni rowerzysta

Wczoraj (6 marca) w Nowem oraz Świeciu, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję „Trzeźwy kierujący”. Uczestniczyli w niej również policjanci Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy oraz Komisariatu Policji w Nowem. – Jej głównym celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości – mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Mundurowi przeprowadzili ponad 940 kontroli drogowych. Okazało się, że dwie osoby kierowały po alkoholu.

Pierwsza osoba wpadła w ręce policjantów o godz. 6:10 w Nowem. – Mundurowi dali znak świetlny do zatrzymania kierującemu motorowerem. Ten jednak sygnały zignorował i odjechał. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Mimo kolejnych poleceń, mężczyzna nie zatrzymał się. Na ul. Dworcowej w Nowem wpadł w poślizg i wywrócił pojazd. W tym momencie został zatrzymany – opowiada Tarkowska. Jak się okazało, 22-letni mieszkaniec powiatu świeckiego „wydmuchał” 0,75 promila. Za jazdę po pijaku i niezatrzymanie się do kontroli grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym samym czasie patrol drogówki w Nowem na ul. Kolejowej skontrolował rowerzystę. 55-latek również wsiadł za kierownicę po alkoholu. W organizmie miał niespełna 1,7 promila.

- Reklama -

Policjanci zapowiadają, że tego typu akcje będą prowadzone na terenie całego powiatu cyklicznie. – Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy – mówi policjantka.

Źródło: KPP w Świeciu

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Turek
Gość

I szanuje takie akcje, bo realnie wpływają na bezpieczeńśtwo, a nie jak policja stoi za krzakami i czyha kto zapomni yanosika i trochę za szybko pojedzie…