Policjanci złapali podpalacza. Podpalił stodołę w gminie Świekatowo

0

Policjanci ze Świecia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie stodoły w jednym z gospodarstw w gminie Świekatowo, w powiecie świeckim. Jak się okazało, to nie jedyne przewinienie 36-latka. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a do tego czasu musi się stawiać w komendzie na dozór.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4.03.19), w gminie Świekatowo doszło do pożaru budynku gospodarczego – stodoły, znajdującej się na terenie gospodarstwa rolnego. Wstępne ustalenie wskazywały, iż mogło dojść do podpalenia. Pożar zniszczył stodołę, która była drewnianą konstrukcją. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Żmudna praca kryminalnych ze Świecia przyniosła efekt. Policjanci pracujący przy tej sprawie, już w poniedziałek (4.03.19) wytypowali i zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu świeckiego. Jak się okazało to nie jedyne przewinienie mężczyzny.

Wczoraj (05.03.19), na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał nie tylko zarzut uszkodzenia mienia, poprzez spowodowanie pożaru, ale również niestosowania się do zakazu kierowania pojazdami wydanego przez sąd oraz znęcania nad konkubiną.

Wobec 36-latka prokurator zastosował dozór policji zobowiązując go do stawiennictwa w komendzie oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
źródło KPP Świecie

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o