Uwaga kierowcy na ul. Wyszyńskiego, policjanci wlepiają tam mandaty za złe parkowanie

7

Policjanci otrzymali ponad 160 zgłoszeń dotyczących złego parkowania na ul. Wyszyńskiego w Świeciu. Połowa się potwierdziła, kierowcy dostali mandat

Od momentu uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy Świecia informują o zagrożeniach. Najczęściej nanoszone sygnały dotyczą nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości i spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. – Policjanci weryfikują wszystkie te zgłoszenia, m.in. potwierdzając otrzymywane w ostatnim czasie sygnały dot. złego parkowania na ul. Wyszyńskiego i Piłsudskiego – mówi mł. asp. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Funkcjonariusze odnotowali już ponad 160 zgłoszeń dotyczących tych ulic. – Podczas weryfikacji potwierdzili blisko połowę, a kierowcy nie stosujący się do obowiązujących przepisów musieli liczyć się z konsekwencjami – mówi Tarkowska.

Policjanci zachęcają do korzystania z mapy zagrożeń. – Dzięki KMZB każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa – podkreśla policjantka.

Źródło: KPP w Świeciu

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
yuorik
Gość
yuorik

Brawo dla policji, ale przy okazji nasuwa się pytanie: Dlaczego na ul.Hallera samochdy mogą zajmować całą szerokość chodnika? Czyżby dlatego, że to są samochody policjantów? Panie komendancie KPP, co pan na to. Zachęcam redakcję, żeby rozpoczęła dyskusję na ten temat. Szczególnie chodzi mi o stosunek burmistrza, jakie jest jego zdanie w sprawie wybiórczego stosowania prawa.

Jan Pała
Gość
Jan Pała

Z

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Burmistrz się musi wykupić to gówno zrobi

Jan Pała
Gość
Jan Pała

Pod latarnią najciemniej.

Marcin
Gość
Marcin

Brawo. Jeszcze by się przydało, żeby spółdzielnia namalowała jakieś pasy a parkingach, bo niektórzy ewidentnie nie mają umiejętności myślenia i zajmują przestrzeń na której śmiało zmiescilyby się 2 auta.

pinokio
Gość
pinokio

wszędzie brakuje miejsc do parkowania. Zapłace za miejsce byłeby było gdzie zostawić auto…..że jeszcze w yanosiku nie wymyślili, żeby prowadził na parking gdzie są wolne miejsca :D:D

Kaptin
Gość
Kaptin

A na sądowej kosmos ciekawe czemu nie są usuwane pojazdy które stoją zbyt blisko skrzyżowań i ograniczają widoczność . No niech zgadnę pracownicy niezawisłych i niepodporządkowanie sądów nawet policja się boi ruszyć . A te zgłoszenia o złym parkowaniu to 90% emerytom się nudzi . Wiem z doświadczenia . 😁