17-latek wpadł w Świeciu z narkotykami. Co policjanci znaleźli u niego w domu?

2
edf

Mundurowi ze Świecia zatrzymali 17-latka, przy którym znaleźli woreczek z amfetaminą. Nastolatek będzie odpowiadać przed sądem

Wczoraj (28 lutego) około 9:45, policjanci z wydziału prewencji w Świeciu patrolując teren miasta, na jednej z ulic zauważyli dwóch mężczyzn. Mundurowi postanowili wylegitymować nastolatków, ponieważ byli już znani parolowi z tego, że mogą posiadać środki odurzające.

W trakcie rozmowy z policjantami mężczyźni zachowywali się niespokojnie. – Wzbudziło to dodatkowe podejrzenia, dlatego mundurowi przeprowadzili kontrolę osobistą. Przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy  z zawartością białego proszku. Policyjny tester wykazał, że jest to amfetamina. Do drugiego mężczyzny policjanci nie mieli uwag, dlatego po czynnościach mógł wrócić do domu – mówi mł. asp. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

17-letni właściciel narkotyków został zatrzymany. Funkcjonariusze dokonali również przeszukania miejsca zamieszkania nastolatka, gdzie ujawnili kolejne woreczki z białym proszkiem, który po badaniu testerem okazał się również amfetaminą. Policjanci w wyniku podjętych czynności zabezpieczyli łącznie ponad 30 gramów narkotyku.

Jeszcze tego samego dnia świeccy kryminalni, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania zakazanych środków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 3.

- Reklama -

Źródło: KPP w Świeciu

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mam nadzieję że będzie tak potraktowany jak to przewiduje prawo.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Oby takiej młodzieży nie wychodziło to na sucho bo to ich niczego nie nauczy.