NOWE ŚWIECIE na Dzień Kobiet

0
339
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Drodzy Czytelnicy! Dziś,  jak co tydzień w czwartek, zapraszamy Was do kiosków i sklepów. Czeka tam nowy numer niezależnego tygodnika „Nowe Świecie”

W tym numerze piszemy o atakach nożowników na Rynku w Osiu. Po naszej interwencji policja zobowiązała się zwiększyć tam liczbę patroli.

Z okazji zbliżającego się dnia kobiet przygotowaliśmy szereg konkursów. Panie mogą wygrać  wizytę u kosmetyczki, czy profesjonalną sesję zdjęciową. Panowie mogą wygrać dla swoich pań bukiety kwiatów. Z okazji dnia kobiet, w tym numerze sporo miejsca poświęcamy kobietom.

Park przemysłowy w gminie Świecie będzie powiększony, tak żeby miasto było gotowe na przyjęcie dużych inwestycji. Co najmniej raz trzeba było już odprawić inwestora z kwitkiem, z powodu braku odpowiedno dużej działki. A wiadomo, że nowe inwestycje oznaczają nowe miejsca pracy.

Interweniujemy w sprawie zgłoszonej przez naszego czytelnika. W Świeciu są miejsca, gdzie my mieszkańcy notorycznie parkujemy, a zagraża to bezpieczeństwu. 

W Lnianie trwa walka o przedszkole. Mieszkańcy zebrali ponad 1000 podpisów pod wnioskiem o rozbudowę, ale to nie przekonało radnych.

Na biznesie pani prezes Banku Spółdzielczego Janina Śmigielska opowiada o roli kobiet w biznesie. Na stronach rolniczych pani Teresa Listewnik opowiada o gospodarstwie, które prowadzi z mężem, rocznie sprzedają tysiąc świń. Piszemy też o unijnych pieniądzach dla rolników. Można dostać aż 100 tysięcy na własny biznes, ale trzeba przepisać się z KRUS do ZUS.

Sportową informacją tygodnia jest wielki sukces naszych młodych siatkarek. Młodziczki Jokera zostały mistrzyniami województwa. Na ten sukces czekaliśmy od 11 lat. Teraz nasze siatkarki będą walczyć o mistrzostwo Polski. W tym sezonie podsumowujemy i oceniamy też rundę zasadniczą seniorek Jokera, sprawdzamy kto zasłużył na tróję, a kto na piątkę. Dobrze zapowiada się też wiosna naszych piłkarzy, Wda, Wisła i Start spisują się świetnie. Piszemy też o sukcesie naszych młodych szachistów, którzy zostali wicemistrzami województwa.

Na historii piszemy o królowej Polski, przy której jednen z królów zmarł, a drugiego abdykował. Była to Maria Ludwika Gonzaga, która piastowała także stanowisko starosty świeckiego. Jak jej losy splatały się z naszym regionem?

Ostatnia strona to oczywiście kronika towarzyska, a w niej para tygodnia Magdalena i Bartosz Suchomscy, Barbara Studzińska, wicestarosta powiatu świeckiego oraz mężczyzna z klasą Patryk Bejger.

Przypominamy, tygodnik „Nowe Świecie” z bezpłatnymi ogłoszeniami drobnymi i bogatym programem TV dostępny jest w sklepach i kioskach w każdy czwartek w cenie 1 zł 80 gr (jeśli nie nie ma go jeszcze w Państwa sklepie lub kiosku zapraszamy do kontaktu 502 488 205). Tygodnik jest dostępny przez cały tydzień. Miło, że jesteście z nami!

Redakcja

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ