Policyjny pościg zakończył się na drzewie [ZDJĘCIA]

0
KPP Świecie

 

41-letni kierowca nissana almery uciekał przez Jastrzębie (gm. Drzycim) przed policyjnym radiowozem. Okazało się, że nie miał prawa jazdy oraz nie posiadał OC

W piątek (1 lutego) o godz. 23 policjanci patrolówki z posterunku w Osiu przejeżdżając przez Jastrzębie (gm. Drzycim) zauważyli nissana, którego kierujący na widok radiowozu przyspieszył i zaczął się oddalać. Mundurowi postanowili sprawdzić przyczynę tego zachowania zatrzymując kierowcę do kontroli.

Policjanci kierującemu nissanem dawali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna zignorował policyjne polecenie, przyspieszył i zaczął uciekać. Stróże prawa ruszyli w pościg. Kierowca nie reagował na kolejne próby zatrzymania.

Podczas ucieczki, na jednej z leśnych dróg, w skutek nadmiernej prędkości kierowca wpadł w poślizg i uderzył czołowo w drzewo. Policjanci natychmiast udzielili pomocy uczestnikom zdarzenia. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Po chwili 41-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, kierujący autem, był już w rękach mundurowych. Jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a samochód, którym jechał nie był dopuszczony do ruchu.

- Reklama -

41-latek niebawem usłyszy zarzut. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień, spowodowanie kolizji drogowej oraz brak ubezpieczania OC.

Źródło: KPP w Świeciu 

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o