29-latek i 36-latek ze Świecia zatrzymani za posiadanie narkotyków

0
KPP Świecie

W miniony weekend policjanci ze Świecia zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. Jednemu grożą trzy lata więzienia, drugiemu aż 10 lat

Policjanci wydziału kryminalnego ze Świecia w piątek (01.02) mieli dużo pracy, bo w ich ręce „wpadły” dwie osoby posiadające narkotyki. Do zatrzymań doszło na terenie Świecia.

Najpierw zatrzymano 36-latka. Kryminalni podjęli czynności o godzinie 14.30 na ul. Krasickiego w Świeciu. Policjanci już wcześniej ustalili, że może on posiadać przy sobie narkotyki. Nie mylili się. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna miał schowany w materiałowej saszetce woreczek z zawartością blisko 30 gram białego proszku. Policyjny tester wykazał, że jest to amfetamina. Za popełnione przestępstwo grozi mu  do 3 lat więzienia.

Kolejne działania policjantów wydziału kryminalnego ze Świecia doprowadziły do zatrzymania 29-letniego mieszkańca miasta. Policjanci, ustalili, że w miejscu zamieszkania może mieć ukryte narkotyki. Swoje ustalenia postanowili zweryfikować. I tym razem ich podejrzenia okazały się „strzałem w dziesiątkę”.

Policjanci będąc na miejscu, podczas przeszukania mieszkania, w łazience, znaleźli 137 woreczków z suszem roślinnym, pudełko z zawartością białej sproszkowanej substancji oraz tabletkę. Jak się okazało, ponad 170 gram zabezpieczonych środków to marihuana, amfetamina i ecstasy.

- Reklama -

29-letni właściciel narkotyków trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia (03.02) usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Świeciu

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o