Miał 2,7 promila i wsiadł za kółko. Policjant, który jechał za nim zabrał mu kluczyki

0
Fot. archiwum

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Nowem w czasie wolnym od służby zatrzymał w Grudziądzu nietrzeźwego kierującego, który jak się okazało, miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie

St. sierż. Patryk Sulkowski na co dzień pełni na co dzień służbę w „patrolówce” w Komisariacie Policji w Nowem. Wczoraj (23 stycznia) około godz. 11.30 jechał swoim autem przez Michale (gm. Dragacz). Był wówczas w czasie wolnym od służby.

W pewnym momencie pan Patryk zauważył jadącego środkiem jezdni opla. – Kierujący sprawiał wrażenie niepanującego nad pojazdem. Często zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając tym samym policjanta, jak i innych kierujących do gwałtownego hamowania. Jechał w kierunku Grudziądza – mówi mł. asp. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Czujny policjant pojechał za nim. Wykorzystał chwilę, kiedy kierowca vectry zatrzymał się „w korku” przy ul. Włodka w Grudziądzu. – Natychmiast podbiegł do kierującego, by upewnić się, że zachowanie to nie było skutkiem pogarszającego się stanu zdrowia. Okazało się jednak, że czuć było od niego woń alkoholu. Nowski funkcjonariusz nakazał mężczyźnie opuścić pojazd, jednakże ten zaparł się o kierownicę i próbował ponownie uruchomić swój pojazd. Policjant używając chwytów obezwładniających zmusił go jednak do opuszczenia auta. Zabrał mu kluczyki i dopilnował, aby nie uciekł – mówi rzecznik policji.

Wezwani na miejsce policjanci z Grudziądza przejęli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem ponad 2,7 promila.

- Reklama -

O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. – Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły być może uniknąć tragedii na drodze. Pamiętajmy. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może powiadomić o tym funkcjonariuszy, którzy natychmiast sprawdzą taki sygnał – podkreśla Tarkowska.

Źródło: KPP w Świeciu

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o