Pobili i okradli mężczyznę, z którym pili

0
zdjęcie ilustracyjne

Napastnicy zaatakowali mężczyznę, skradli mu odzież, telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi. Jeszcze tego samego dnia, pijani wpadli w ręce policji

Praca dzielnicowych z posterunku w Nowem, pow. świecki, doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za rozbój. Sprawcy w czwartek (17.01.19) około 21.00 na terenie pustostanu w Nowem napadli na mężczyznę. Jeden z nich, chwilę wcześniej, spożywał z pokrzywdzonym alkohol, a później, wspólnie z innym kolegą, pobił 28-latka, ukradł mu odzież, telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi. Pokrzywdzonemu udało się wymknąć z rąk oprawców, po czym mieszkankę jednego z pobliskich bloków poprosił o pomoc i powiadomienie policji.

Na miejsce zdarzenia natychmiast został skierowany patrol dzielnicowych, którzy w wyniku podjętych działań ustalili personalia sprawców tego przestępstwa. Po upływie zaledwie kilku minut od zgłoszenia mężczyźni już zostali zatrzymani. Tego samego dnia (17.01.19), pijani, trafili do policyjnego aresztu.

W piątek (18.01.19) 39 i 43-latkowi zostały przedstawione zarzuty w świeckiej prokuraturze. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Mają też zakaz opuszczania kraju oraz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi im kara od 2 lat do 12 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Źródło: KPP w Świeciu

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o