Sercem z prezydentem. Podajemy miejsca gdzie możesz złożyć hołd Pawłowi Adamowiczowi

0
śp. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Zdjęcie z FP Gdańsk dla Orkiestry.

Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w całej Polsce odbywały się spotkania, na których można było złożyć hołd samorządowcowi. W Świeciu pierwszy spontaniczny protest przeciwko przemocy i nienawiści odbył się w poniedziałek, 14 stycznia.

Dziś, w piątek 18 stycznia, o godz. 20.00 będzie można wziąć udział w mszy św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej i św. Stanisława w Świeciu (Stara Fara). Inicjatorem wspólnej modlitwy za śp. Pawła Adamowicza oraz za pogrążoną w żałobie Rodzinę jest Powiat Świecki.

Jutro, w sobotę 19 stycznia, w czasie, w którym w Gdańsku odbywają się uroczystości pogrzebowe w Świeciu będzie trwało spotkanie pod nazwą „Sercem z prezydentem” pod pomnikiem na rynku. „Pożegnamy zamordowanego Prezydenta towarzysząc sercem i myślami w jego ostatniej drodze. Ułożymy serce ze zniczy i pomodlimy się za spokój jego duszy. Zapraszam wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tym spotkaniu. Proszę o zabranie zniczy.” – pisze organizatorka wydarzenia Zuzanna Lewicka-Burek.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o