Bezpłatne ogłoszenia drobne

Drodzy Czytelnicy! Dziś,  jak co tydzień w czwartek, zapraszamy Was do kiosków i sklepów. Czeka tam nowy numer niezależnego tygodnika „Nowe Świecie”. A w nim: sprawdzamy, kto już zarabia na drodze S5 oraz czy i dla kogo nowa droga może oznaczać problemy

Początek tego roku to rekordowa liczba zachorowań na grypę w naszym powiecie. Pacjentów jest znacznie więcej niż w ubiegłym roku. Sprawdzamy jak z oblężeniem radzą sobie przychodnie.

W Osiu i Lnianie mają powstać Uniwersytety Trzeciego Wieku. Podobne placówki działają już w Świeciu, Pruszczu i Świekatowie. Sprawdzamy, jak działają już funkcjonujące uniwersytety oraz kto i kiedy będzie mógł się zapisać w kolejnych gminach.

TBS w Świeciu inwestuje w nowe budynki. Mieszkanie tam może być  ciekawym i niedrogim rozwiązaniem. Sprawdzamy dla kogo jest to propozycja, jakie są warunki i co mówią obecni mieszkańcy.

Na aktualnościach sprawdzamy jeszcze kiedy powstanie droga z Drzycimia do Brzemion i co ma obejmować karta seniora – nowa propozycja dla mieszkańców gminy Świecie. A w naszej rubryce „1 procent” piszemy o 7-letnim Kacprze Tkaczyku.

Na kulturze zapowiadamy koncert Turnaua i Sikorowskiego pod naszym patronatem – Pasjans na Dwóch. Dla czytelników mamy bilety. W tym numerze Marcin Traczyk, kierownik Kina Wrzos zapowiada marcowy repertuar.

Na biznesie Teresa Sarnecka zdradza tajniki prowadzenia zakładu fotograficznego, a na rolnictwie sołtys Gruczn, Jan Chudziński, opowiada jak integruje i zmienia się jego wieś.

Strony sportowe otwieramy zwycięstwem Jokerek. Nasze zawodniczki po pięciosetowym boju wygrały z zespołem z Gliwic. Oceniamy zawodniczki i publikujemy pomeczowe komentarze.

Sezon ligowy jeszcze nie wystartował, ale sparinigi toczą się pełną parą. Piszemy jak radzą sobie zespoły z naszego powiatu. Początek rozgrywek na trawie oznacza zbliżający się koniec sezonu halowego. W Nowem decydujące rozstrzygnięcia, zespół Tocze Fele został mistrzem MLPH. W Świeciu Stalex Liga także wkracza w decydującą fazę.

W tym numerze relacjonujemy też Puchar Świecia w koszykówce oraz piszemy  o ważnej wygranej naszych szachistów.

Na stronie historycznej ciekawy tekst Macieja Ciemnego o świeckich Żydach. Coraz mniej osób pamięta, że w mieście była synagoga oraz znacząca społeczność żydowska.

Ostatnia strona to oczywiście kronika towarzyska, a w niej para tygodnia Kamila Limanowska i Tomasz Urbański, Marzenna Rzymek, skarbnik w świeckim urzędzie miasta oraz dziewczyna z klasą Anna Grabowska z Pruszcza.

Przypominamy, tygodnik „Nowe Świecie” z bezpłatnymi ogłoszeniami drobnymi i bogatym programem TV dostępny jest w sklepach i kioskach w każdy czwartek w cenie 1 zł 80 gr (jeśli nie nie ma go jeszcze w Państwa sklepie lub kiosku zapraszamy do kontaktu 502 488 205). Tygodnik jest dostępny przez cały tydzień. Miło, że jesteście z nami!

Redakcja

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ