37-latek był poszukiwany przez policję, wpadł podczas wizyty w sądzie

0

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali poszukiwanego 37-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego. Było to możliwe dzięki czujności sędziego ze Świecia i jego asystentki, którzy powiadomili mundurowych o swoich podejrzeniach

37-latek był poszukiwany za liczne przestępstwa jakich dokonał na terenie województwa. Były to m.in. kradzieże z włamaniem. Mężczyzna za te przestępstwa był już skazany przez sąd, ale nie zgłosił się do odbycia kary.

W środę (9 stycznia) mężczyzna pojawił się w świeckim sądzie w związku z innym przestępstwem. Wtedy okazało się, że 37-latek nie powinien przebywać na wolności. – Pracujący nad sprawą sędzia oraz jego asystentka, podczas weryfikacji informacji zawartych w wywiadzie nabrali podejrzeń wobec mężczyzny, który ma na sumieniu również inne przestępstwa popełniane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. O swoich przypuszczeniach powiadomili mundurowych – relacjonuje mł. asp. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili dane 37-latka w policyjnych systemach. Podejrzenia sędziego potwierdziły się. – Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jeszcze tego samego dnia został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę – mówi Tarkowska.

Źródło: KPP w Świeciu

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o