Dzięki nagraniu ustalili sprawcę przywłaszczenia pieniędzy

2

Policjanci z komendy w Świeciu ustalili tożsamość mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenie pieniędzy z kasetki bankomatu, gdzie chwilę wcześniej pokrzywdzona wypłaciła gotówkę. Dzięki publikacji wizerunku sprawcy w mediach funkcjonariusze zdobyli informacje, które pomogły w ustaleniu personaliów tej osoby, a gotówka została zwrócona pokrzywdzonej.

Dzisiaj (03.01.19) policjanci zespołu ds. wykroczeń komendy w Świeciu ustalili tożsamość mężczyzny, który przywłaszczył pieniądze z kasetki wypłat jednego z bankomatów na terenie Świecia. W toku postępowania policjanci dotarli do monitoringu, na którym widać najprawdopodobniej sprawcę przywłaszczenia. Dzięki publikacji wizerunku sprawcy w mediach funkcjonariusze zdobyli informacje, które pomogły w ustaleniu personaliów tej osoby. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Pokrzywdzona przekazała również informację, że odzyskała utraconą gotówkę.

Do zdarzenia, o które mężczyzna jest podejrzewany, doszło 23 listopada 2018 roku na ulicy Krausego. 61- latek podszedł do bankomatu, z kasetki wypłat zabrał pieniądze w kwocie 400 złotych, wypłacone chwilę wcześniej przez pokrzywdzoną, a następnie odszedł. Za popełnione
wykroczenie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.
Policjanci dziękują wszystkim którzy odpowiedzieli na apel i przyczynili się do ustalenia tożsamości mężczyzny przedstawionego na nagraniu.
źródło KWP Bydgoszcz

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Anonim
Gość
Anonim

Bez jaj to jakieś żarty. Jeżeli pokrzywdzona wypłacała pieniądze to dlaczego ich nie wzięła?!? Jakoś nie uwierzę w to, że zapomniała

Mariusz
Gość
Mariusz

Przestępca może korzystać ze zdobyczy nowych technologi, a policja nie? Powinni od razu udostęniać takie nagrania jeśli jest pewność, aby zaoszczędzić i czas, i pracy na żmudnym szukaniu.