Pijany spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Ujęło go dwóch 22-latków

0

 

22-letni mężczyzna stracił panowanie nad vw golfem i wjechał do rowu, a następnie uciekł. Miał 2 promile alkoholu 

Do zdarzenia doszło (23 grudnia) tuż przed północą. Kierujący vw golfem jechał przez Drzycim, gdy nagle stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu, a po chwili uciekł.

Całe zdarzenia widziało dwóch innych mężczyzn. Wezwali policję i poinformowali dyżurnego o tym, że sprawca kolizji może być nietrzeźwy. Następnie ruszyli w pościg za sprawcą.  -Dzięki obywatelskiej postawie dwóch 22-latków sprawcę udało się zatrzymać. Kiedy mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, mężczyźni udali się za nim. Kilka ulic dalej ujęli kierowcę vw i uniemożliwili mu ucieczkę do czasu przyjazdu policji – relacjonuje mł. asp. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Przypuszczenia zgłaszających potwierdziły się. – Mężczyzna miał ponad dwa promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy – mówi policjantka.

- Reklama -

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

– Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego. Dzięki odpowiedzialnej i przytomnej reakcji świadków możliwe było natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiej osoby – podkreśla Tarkowska.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o