Paraliż drogowy. 17 kolizji, jeden wypadek, czyli pierwszy poważny śnieg w regionie

0

Czwartek, 20 grudnia, był ciężkim dniem dla kierowców poruszających się również w naszym regionie. Także mundurowi mieli ciężki dzień. W ciągu jednego dnia doszło do wypadku i 17 kolizji na drogach powiatu świeckiego. Mundurowi apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło w czwartek (20.12.18) o godzinie 8.40 w Żurze. Kierująca rowerem 15-latka nie upewniła się co do możliwości skrętu w lewo i uderzyła w pojazd renault trafic, który ją właśnie wyprzedzał. Kolejne kolizje miały miejsce w miejscowościach Biechówko, Piskarki, Morsk, Gołuszyce, Białe Błota, Brzeźno, Głogówko Królewskie, Osie, Stara Rzeka, dwie w Rybnie, dwie w Świeciu i dwie w Grucznie. Dzień zamknęła kolizja w Zbrachlinie na trasie S5, gdzie o godz. 21.00 20-latek kierujący seatem ibiza nie dostosował prędkości na ośnieżonej jezdni, wpadł w poślizg i zderzył się z kierującym toyotą. We wszystkich tych zdarzeniach nikt nie odniósł większych obrażeń, sprawcy musieli liczyć się z konsekwencjami.
Policjanci tego dnia pracowali również przy wypadku drogowym, który miał miejsce w Plewnie o godz. 15.00. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 47-letnia kierująca vw passatem nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze i po wyjściu z łuku drogi, zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z 49-letnim kierującym audi. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Prowadzone postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności zdarzenia.
Przyczyną większości (12) z tych kolizji było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Dlatego policjanci apelują o ostrożność, szczególnie przy trudnych warunkach drogowych. Nie tylko pojazd musi być przygotowany do zimy. Kierujący również muszą brać po uwagę fakt, że jezdnia może być oblodzona, że na śliskiej nawierzchni nie zatrzymają się w miejscu. Warto wyjechać kilka minut wcześniej, dokładnie odśnieżyć samochód, uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy także, że największym wrogiem kierowcy jest alkohol, brawura i brak wyobraźni.
źródło: KPP Świecie

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o