53-letni mężczyzna oblał denaturatem i podpalił swoją konkubinę

0
zdjęcie ilustracyjne

Do tragicznych zdarzeń doszło w niedzielę (16 grudnia) w gminie Bukowiec. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Ma poparzenia II i III stopnia

Wiadomo, że tego dnia para wspólnie spędzała czas. 53-letni mężczyzna i jego o rok starsza partnerka spożywali alkohol. – Mężczyzna miał ponad 2 promile, natomiast jeśli chodzi o kobietę została pobrana krew do badań, czekamy na wyniki – mówi mł. asp. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

W pewnym momencie mężczyzna oblał swoją konkubinę denaturatem, a następnie podpalił. 54-latka doznała poważnych poparzeń w górnej części ciała. – Kobieta została przewieziona do szpitala. Ma poparzenia II i III stopnia – mówi Tarkowska.

53-latek został zatrzymany. We wtorek (18 grudnia) usłyszał zarzut z artykułu 156 KK, par. 1, pkt. 2 – Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci: innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

W środę (19 grudnia) sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o