Młodzież w areszcie. Ale tylko na chwilę

0
Jednym z punktów wycieczki była wizyta u technika kryminalistki.

Młodzież z klasy o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu odwiedziła miejscową komendę policji. To kolejna już wizyta w ramach projektu „Zawód godny zaufania”. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi stanowisko kierowania, policyjny areszt oraz poznać pracę technika kryminalistyki.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu wraz z opiekunem odwiedzili tutejszą komendę policji. Dla policjantów, którzy przyjęli młodzież, była to również okazja, aby poprzez przekazywanie informacji na temat specyfiki służby, promować tę niełatwą ale ciekawą służbę.
Pierwszym przystankiem w wycieczce było stanowisko kierowania jednostki, gdzie sierż. szt. Paulina Kufel omówiła zadania i obowiązki dyżurnego. Kolejnym etapem spotkania z policjantami była wizyta w policyjnym areszcie. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca policjanta w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych i jakim wyposażeniem dysponują mundurowi.
Policjantka opowiedziała również o służbie w poszczególnych wydziałach Komendy Powiatowej Policji w Świeciu oraz zapoznała młodzież z etapami rekrutacji do służby w Policji. Na zakończenie odbyły się odwiedziny u technika kryminalistyki, który zaprezentował jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa.
źródło KPP Świecie

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o