Pijany i niewidoczny rowerzysta

2

Policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania gminy Nowe zauważyli kierowcę roweru, który po zmroku jechał bez obowiązkowego oświetlenia. Okazało się, że miał ponad 2,3 promila alkoholu we krwi.

Policjanci drogówki ze Świecia podczas patrolu gminy Nowe zauważyli rowerzystę, który jechał bez obowiązkowego oświetlenia. Mężczyzna poruszał się po jezdni, a z uwagi na wieczorową porę był praktycznie niewidoczny. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.
Po zatrzymaniu uwagę policjantów przykuła postawa mężczyzny. 50-latek kołysał się na nogach. Został skontrolowany pod katem stanu trzeźwości. Badanie wykazało w organizmie rowerzysty ponad 2,3 promila alkoholu. Szczęście w nieszczęściu, że kierowca jednośladu swoją bezmyślnością nie doprowadził do zdarzenia drogowego. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sadem.

Policjanci przypominają o bezwzględnym obowiązkowym oświetleniu swoich pojazdów szczególnie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych gdy widoczność jest ograniczona.

źródło: KPP Świecie

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Marek
Gość

Najgorsze jest to, że tych rwerzystów czy pieszych mega często nie widać.. Ostatnio na szczęście ktoś pieszego oznaczył w yanosiku i zwolniłem i go nie rozwaliłem… ale to była masakra…

Kriss
Gość

Co dzień jeżdżę i co dzień 1-2pieszych lub rowerzystę spotykam okolice Jezewa Warlubia Bakowa standart tam niech
jeżdżą patrole