Groza na drogach w Morsku i Świeciu. Pięć osób trafiło do szpitala

0
fot. OSP Wiąg

Wczoraj na drodze krajowej nr 5 w Morsku (gm. Świecie) doszło do groźnego wypadku z udziałem trzech aut. Ucierpiały trzy osoby. Po południu na ul. Tucholskiej w Świeciu zderzyły się ze sobą dwie ciężarówki i osobówka. Dwie osoby przewieziono do szpitala na badania

Do pierwszego wypadku doszło we wczesnych godzinach, gdy ruch na drodze był jeszcze niewielki, około 5:30. Jezdnia była wtedy jeszcze śliska. W zdarzeniu brały udział trzy samochody osobowe: alfa romeo, audi i suzuki grand vitara. W audi i alfie jechali mieszkańcy naszego powiatu. Suzuki podróżowali 72-letni i 62-letni mieszkańcy Gdyni.

Kierujący alfą to 27-latek. Jechał w kierunku Grudziądza. To on został wskazany jako sprawca zdarzenia. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nie dostosował prędkości do warunków na drodze – relacjonuje Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.  – Wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas, tam obróciło go o 180 stopni – opowiada policjantka.

Wtedy w alfę uderzyły dwa pozostałe pojazdy. Trzy osoby zostały poszkodowane – to kierowca alfy oraz podróżujący suzuki. – Nie mieli widocznych obrażeń, zostali zabrani do szpitala na badania – mówi Paweł Puchowski, oficer prasowy KP PSP w Świeciu.
Mandaty dostali kierowcy alfy i audi. – Kierowca alfy romeo został ukarany za niedostosowanie prędkości do warunków, natomiast kierujący audi za to, że nie zachował należytej odległości – mówi policjantka.

Wczoraj groźnie było również na ul. Tucholskiej w Świeciu. Tam około 13:40 zderzyły się dwa samochody ciężarowe oraz osobówka. – Kierujący ciężarówką i samochodem osobowym jechały w stronę Tucholi i uderzyły w inną ciężarówkę, która nie ustąpiła im pierwszeństwa – opowiada Tarkowska.

- Reklama -

Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala – to kierowca oraz pasażer osobówki. Tam, po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie odnieśli poważnych obrażeń.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o