NOWE ŚWIECIE, jak w każdy czwartek, już w kioskach i sklepach. 32 strony pełne dobrej energii

0
394
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Drodzy Czytelnicy! Dziś,  jak co tydzień w czwartek, w kioskach i sklepach nowy numer niezależnego tygodnika „Nowe Świecie”. A w nim: sprawdzamy, na których ulicach w strefie płatnego parkowania, zgodnie z prawem, nie trzeba płacić za parking.

To był studniówkowy weekend. Na naszych stronach fotoreportaże ze wszystkich studniówek w powiecie świeckim, które odbyły się w ten weekend – ILO, IILO i TP, LA i LM.

Nadciąga reforma edukacji, a to oznacza zmiany dla nauczycieli. Dla sporej części z nich może to oznaczać ograniczenie nadgodzin i znaczący spadek wynagrodzenia. Sprawę bada Maciej Ciemny.

Niedługo czekają nas inwestycje: w szpitalu – pojawi się nowy oddział ratunkowi za 3 miliony złotych i na zamku – projekt częściowej odbudowy pochłonie 8 milionów.

Gmina Świecie w zeszłym roku oddała do użytku blok socjalny w Czaplach, kolejny blok socjalny powstanie w Wiągu. Mieszkańcy tych miejscowości chcieliby dojechać do Świecia komunikacją miejską, sprawdzamy czy taka linia jest możliwa.

Na stronach biznesowych prezentujemy firmę Nova-Tech z Sulnowa. Firma u nas nie zbyt znana,  a to jeden z wiodących producentów rusztowań w Europie. Firm zatrudnia już 120 osób i ma ambitne plany rozwoju.

Na stronach rolniczych przyglądamy się cenom skupu zbóż. – Chociaż ceny podskoczyły to biznes cały czas jest nieopłacalny – sytuację komentuje Zbigniew Rydziel, gospodarz i radny  Świecia.

Na stylu życia w tym numerze Aleksandra Wiśniewska zdradza jakie zabiegi są modne w tym sezonie. Okazuje się, że w Świeciu do kosmetyczek coraz częściej zaglądają panowie.

Trwają obchody 10-lecia hali. Publikujemy fotoreportaż „Przeżyjmy to jeszcze raz”

Na stronach sportowych oceniamy zwycięski mecz Jokera i tydzień w Stalex Lidze. Rozpoczęły się przedsezonowe sparingi, piszemy jak radzą sobie nasi zawodnicy. W Chełmnie gra halowa liga koszykówki, sprawdzamy jak wypadają nasze zespoły. Piszemy też, o powiatowych zawodach w siatkówkę. Wśród dziewcząt wygrały siatkarki z Lniana, wśród chłopców z Michala.

Na stronach historycznych opisujemy tragiczne wydarzenia z lat 70., które zainsporowały twórców filmu „PsyII” do stworzenia kultowej sceny z cytatem “wyrwałem chwasta”. Scena ta to streszczenie zbrodni Tadeusza Wencla, do której doszło w Świeciu na starówce.

Ostatnia strona to kronika towarzyska, a w niej Marzena i Marcin Szczepańscy z Osia, Agnieszka Puza, kierownik Działu Promocji i Sponsoringu w świeckim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji oraz dziewczyna z klasą Agnieszka Gąska.

Przypomnijmy, tygodnik „Nowe Świecie” z bogatym programem TV w sklepach i kioskach w każdy czwartek w cenie 1 zł 80 gr (jeśli nie nie ma w Twoim sklepie skontaktuj się z nami 502 488 205) . Będzie dostępny przez cały tydzień. Miło, że jesteście z nami!

Redakcja

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ