W weekend w ręce policji wpadło pięciu pijanych kierowców

0
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

W sobotę i niedzielę policjanci z powiatu świeckiego zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mając w organizmie alkohol

Po wykonaniu czynności z ich udziałem, nieodpowiedzialni kierowcy zostali zwolnieni. Wkrótce wszyscy usłyszą zarzuty, a następnie postępowania prowadzone przez policjantów zostaną skierowane do Sądu Rejonowego w Świeciu.

Pierwszy niefrasobliwy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę (24 listopada) o godz. 10.45 przez policjantów z posterunku w Osiu. Mężczyzna kierował fordem fiesta na drodze publicznej w miejscowości Drzycim. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że 23-latek miał ponad 0,4 promila w organizmie.

Patrol z Pruszcza, tego samego dnia, o godz. 18.50, zwrócił z kolei uwagę na motorowerzystę. 36-letni mężczyzna został zatrzymany w Pruszczu na ul. Głównej i „wydmuchał” blisko dwa promile.

Kolejni zatrzymani nietrzeźwi wpadli również w ręce policjantów z Osia. W niedzielę (25 listopada), tuż po północy, w Tleniu na ul. Bydgoskiej, 30-letni kierowca osobowego peugeota kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, mając ponad promil we krwi. Tyle samo w organizmie miał 27-letni kierowca opla, którego o godz. 0:40, zatrzymali policjanci w Osiu na ul. Semraua.

- Reklama -

Piąty kierowca został zatrzymany przez patrol „drogówki” w Drzycimiu na ul. Dworcowej. 38-latek kierował vw polo i miał blisko 0,4 promila we krwi. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

– Weekend to okazja dla wielu osób na spotkania z krewnymi i znajomymi. Niestety dla niektórych alkohol jest ich nierozłącznym elementem i w sposób świadomy będąc pod jego działaniem wsiadają za kierownicę, stając się tym samym śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu – mówi mł. asp. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Źródło: KPP w Świeciu

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o