Kierowca miał 0,8 promila. Pasażerka była poszukiwana przez sąd

0

21-letni świecianin kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Wpadł, bo jego styl jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Okazało się, że razem z nim podróżowała poszukiwana nastolatka

W sobotę (27 października) przed godz. 22.00 dzielnicowi z komendy w Świeciu podczas obchodu wyznaczonego rejonu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą, którego sposób jazdy był agresywny i stwarzał podejrzenie, że może on kierować samochodem pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze nie mylili się. Podczas kontroli dokumentów wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. 21-letni świecianin miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Dzielnicowi zwrócili również uwagę na pasażerkę siedzącą na przednim siedzeniu. Po sprawdzeniu 17-latki w policyjnym systemie okazało się, że jest ona poszukiwana przez sąd w celu doprowadzenia do placówki opiekuńczo–wychowawczej, gdzie jeszcze tego samego dnia została przez mundurowych dowieziona.

Kierowca natomiast trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia (28 października) usłyszał zarzut. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

- Reklama -

Źródło: KPP w Świeciu

 

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o