Kierowca autokaru nagle zjechał na przeciwległy pas i uderzył w osobówkę. Nowe informacje w sprawie dzisiejszego wypadku w Zbrachlinie

0
fot. OSP KSRG Pruszcz

Na razie nie wiadomo dlaczego 53-letni kierowca autokaru zjechał na przeciwległy pas. Jedna z jego pasażerek została przetransportowana śmigłowcem do szpitala

Do wypadku doszło dzisiaj (18 października) rano w Zbrachlinie (gm. Pruszcz) na drodze krajowej nr 5. Autokar firmy FlixBus (oferuje międzynarodowe przewozy autokarowe) jechał w kierunku Bydgoszczy. Podróżowało nim 16 osób.

Autokarem kierował 53-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. W pewnym momencie, z nieustalonych dotąd przez policję przyczyn, kierowca zjechał na przeciwległy pas i uderzył czołowo w renault lagunę. – Kierowca osobówki, 60-letni mieszkaniec powiatu świeckiego z obrażeniami ciała trafił do szpitala – relacjonuje mł. asp. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Za laguną jechała cysterna. Autobus uderzył również w nią. Następnie odłamki z rozbitych pojazdów uszkodziły kolejny pojazd jadący za cysterną – vw golfa.

W wypadku została ciężko poszkodowana 60-letnia pasażerka autobusu, mieszkanka Gdańska. Przetransportowano ją śmigłowcem do szpitala.

- Reklama -

Otrzymaliśmy komentarz z FlixBus:

–  Z przykrością potwierdzamy, że autobus dalekobieżny na planowanej trasie z Gdańska do Pragi naszego lokalnego partnera działającego w imieniu FlixBus, był 18.10.2018, godz. 9:19, uczestnikiem wypadku w pobliżu Zbrachlina (woj. kujawsko-pomorskie). Na pokładzie znajdowało się 15 pasażerów i jeden kierowca autobusu. Na miejscu sprawą zajęła się policja. Niestety, w wyniku zdarzenia ucierpiał jeden pasażer, który został przetransportowany do pobliskiego szpitala i objęty opieką. Zgodnie z obecnie dostępnymi informacjami żaden inny pasażer autobusu nie odniósł obrażeń. Autobus zastępczy zabrał pozostałych pasażerów, aby kontynuować podróż w kierunku Pragi. W celu szybkiego wyjaśnienia wydarzeń natychmiast zainicjowaliśmy dochodzenia wewnętrzne i zewnętrzne. W tym celu utrzymujemy bliski kontakt z władzami lokalnymi, a także z naszym partnerem autobusowym obsługującym połączenie – informuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o