PILNE: Rozbita karetka w centrum Świecia

4
4583
Bezpłatne ogłoszenia drobne

 

Dziś przed godziną 10 w centrum Świecia karetka wjechała w słup sygnalizacji świetlnej

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z Sienkiewicza. Ambulans jechał do pacjenta w kierunku Przechowa. – Miał włączone “koguty” oraz sygnalizację dźwiękową, czyli w tym momencie był pojazdem uprzywilejowanym – tłumaczy sierż. szt. Joanna Tarkowska, p.o. oficera prasowego KPP w Świeciu.

Kierowca karetki miał czerwone światło, mimo to wjechał na skrzyżowanie. W tym samym czasie, od strony ul. Sienkiewicza nadjeżdżał kierowca vw passata. Miał zielone światło. Samochody zderzyły się. – Oczywiście, tak jak powiedziałam karetka była pojazdem uprzywilejowanym, ale jej kierowca musi zważać na to, że ci którzy mają zielone światło, mają pierwszeństwo. Został ukarany mandatem – zaznacza Tarkowska.

Nikomu nic się nie stało. Jednak kierowca karetki uszkodził sygnalizację, w którą wjechał po zderzeniu z osobówką. – Przez kilka dni światła będą nie działały, dlatego prosimy wszystkich o szczególną uwagę i stosowanie się do znaków – mówi Tarkowska.

O innych kolizjach, do których doszło dzisiaj w naszym powiecie przeczytacie tutaj.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

4 KOMENTARZE

  1. Karetka jest pojazdem ktory kazdy z nas powinien traktowac jak swietosc .Oni ryzykuja kazdego dnia ratujac nasze zycie .Baran wyjechal choc slyszal karetke …szok .A biedny kierowca karetki dostal mandat chetnie za niego zaplace .

  2. To uprzywilejowany czy musi ustąpić? W takim razie poproszę o nową definicję POJAZDU UPRZYWILEJOWANEGO, bo nie wiem czego się teraz spodziewać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ