Pijany kierowca wypadł z drogi w Bramce. Dachował. Miał 1,5 promila. Zatrzymano mu już prawo jazdy

0
Auto prowadził 23-letni mężczyzna (fot. KPP Świecie)

Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, który w Bramce (gm. Bukowiec) spowodował kolizję. Mężczyzna kierując seatem stracił panowanie nad pojazdem i dachował w polu

We wtorek, 9 października, po godzinie 20.10 dyżurny świeckiej jednostki został powiadomiony o wypadku, do którego doszło w Bramce (gm. Bukowiec).

– Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że 23-letni kierujący seatem ibizą nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie dachował – relacjonuje mł. asp. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej komendy policji.

Policjanci od kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Szybko okazało się, że kierujący, który doprowadził do kolizji, jest nietrzeźwy. – Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – dodaje rzecznik.

23-latek ze Świecia niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdów nawet na 15 lat. Odpowie również za spowodowanie kolizji.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o