Wpadło dwóch pijanych kierowców. W Jeżewie i Łowinie. Jeden prowadził matiza, drugi kierował motorowerem

0
Fot. archiwum KPP Świecie

Kolejni pijani kierowcy wyeliminowani zostali z ruchu przez policjantów ze Świecia. Zatrzymani w Jeżewie oraz Łowinie (gm. Pruszcz) mężczyźni kierowali po alkoholu. Teraz czeka ich wizyta w sądzie, a za popełnione przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności

W piątek i niedzielę policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Po wykonaniu czynności z ich udziałem zostali zwolnieni. – Wkrótce obaj usłyszą zarzuty, a następnie postępowania prowadzone przez funkcjonariuszy zostaną skierowane do Sądu Rejonowego w Świeciu do rozpatrzenia – podaje mł. asp. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej komendy policji.

Pierwszy nietrzeźwy został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek, 5 października, około godz. 19.30 przez patrol z posterunku w Pruszczu. Mężczyzna kierował daewoo matizem na drodze w Łowinie. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 52-letni mężczyzna „wydmuchał” ponad dwa promile.

Kolejny zatrzymany nietrzeźwy  kierował motorowerem. W niedzielę, 7 października, około godz. 14.10 w Jeżewie kierował rometem z ponad 1,3 promila. Kierowca to 40-latek zamieszkały w powiecie świeckim.

– Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyznom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdem nawet na 15 lat – przypomina policjantka.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o