Dziś debata z kandydatami na burmistrza. Transmisja na żywo. Mamy też sondaż przedwyborczy!

5
Blisko połowo ankietowanych nie wie jeszcze na kogo zagłosuje. Który z kandydatów przejmie te głosy?

Kułakowski prowadzi. Prawie połowa jeszcze nie wie na kogo zagłosuje. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez „Nowe Świecie” w ostatni czwartek września. Obecny zastępca burmistrza zgarnął 20,9 proc. głosów. Po piętach depcze mu jednak Dariusz Woźniak, którego wskazało 15,9 proc. ankietowanych. Z czwórką kandydatów m.in. o tych wynikach porozmawiamy dziś o godz. 17.30. Oglądać będzie można nas na żywo w internecie za pośrednictwem profilu „Nowego Świecia” na Facebooku

Za skarbnikiem powiatu w sondażu uplasował się Paweł Knapik. Obecnego radnego sejmiku jako swojego burmistrza widzi 9,7 proc. przepytanych. Na Bogdana Taracha, sołtysa Kozłowa, stawia 7,9 proc. ankietowanych.

W sondażu przepytaliśmy 277 osób. W sześciu miejscach gminy Świecie, ale o tej samej porze. Pytaliśmy na osiedlu Kościuszki, na Dużym Rynku, pod dworcem PKS, w okolicach targowiska i Małego Blankusza na Mariankach, w Przechowie i w Grucznie.

Rozkład głosów w każdym z tych miejsc był w zasadzie taki sam. To znaczy, że świecianie w swych wyborach nie są podzieleni ze względu na miejsce zamieszkania w gminie.
Ankieterzy Nowego Świecia o preferencje w wyborach burmistrza pytali tylko tych, którzy deklarowali, że w gminie mieszkają, są pełnoletni i wybierają się na wybory.

Jednak oprócz nazwisk czterech potencjalnych następców Tadeusza Pogody do wyboru dawano też opcję jeszcze nie wiem. Tę opcję wybrało 45,5 proc. ankietowanych.
Gdyby nie brać pod uwagę głosów niezdecydowanych to Kułakowski notuje 38,4 proc. wskazań. Woźniaka wybiera 29,1 proc. pytanych osób. Knapika 17,9 proc. i Taracha 14,6 proc.

- Reklama -

Niemal pewnym jest zatem, że burmistrza w Świeciu wyłonimy dopiero w drugiej turze. Z czterech kandydatów żaden nie zbliżył się nawet do 50 procent, których przekroczenie w prawdziwych wyborach gwarantuje wygraną od razu.

Ludzie miesiąc przed wyborami nie wiedzą jeszcze, na kogo głosować, choć deklarują, że nad urnę się pofatygują.
Mieszkańcy są momentami zagubieni. Wielu pytało, gdzie jest Tadeusz Pogoda. Przez lata przyzwyczaili się, że zawsze mogli oddać na niego głos. Teraz także tak będzie, ale na liście do sejmiku. Pogoda burmistrzem już nie będzie.

45,5 proc. osób niezdecydowanych to liczba, której kandydaci nie mogą zignorować. Jak ich do siebie przekonać?  Z pewnością posłuży temu debata z kandydatami na burmistrza, która zostanie przeprowadzano dziś o godz. 17.30 w redakcji „Nowego Świecia”. Będziemy transmitować ją na żywo przez nasz profil na Facebooku. Zapraszamy do oglądania!

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Grzegorz
Gość
Grzegorz

Ja wiem jedno znając Pana Bogdana od wielu lat. Nie idzie na urząd aby się nachapać, ale żeby dalej działać jak to robi od wielu lat bezinteresownie. Pomagać i służyć a nie układać się i ulegać wpływom.
Zachęcam do głosowania na Pana Bogdana – ma ciekawe pomysły na rozwój miasta i wsi.

ciekawy
Gość
ciekawy

być może, ale startuje z listy PIS co go od razu dyskwalifikuje, tak samo jak pana Knapika z PO. Partie polityczne nie powinny zawłaszczać samorządów.

Franek
Gość
Franek

Wygra pan Bogdan Tarach.

Leon
Gość

Alez bedziecie wszyscy zszokowani Wy ktorzy tak pompujecie pierwsza trojke tego sondazu gdy sie okaze,ze p.Tarach wejdzie do drugiej tury i ja wygra.45,5 % to znak,ze ludzie nie chca ujawniac swych pogladow i wszystko jest mozliwe nawet to,ze wszystko obiecujacy zajmie ostatnie miejsce.A i jeszcze jedno zauwazyliscie w oswiadczeniach finansowych calej czworki,ze tylko p.Tarach jest „czysty” reszta zadluzona po uszy to takze daje do myslenia kto jakie ma motywacje do objecia wladzy.

Henio
Gość

Bardzo trafne spostrzeżenia, ja też kibicuje mądrym a nie cwanym.