Dziś debata z kandydatami na burmistrza. Transmisja na żywo. Mamy też sondaż przedwyborczy!

1
Blisko połowo ankietowanych nie wie jeszcze na kogo zagłosuje. Który z kandydatów przejmie te głosy?

Kułakowski prowadzi. Prawie połowa jeszcze nie wie na kogo zagłosuje. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez „Nowe Świecie” w ostatni czwartek września. Obecny zastępca burmistrza zgarnął 20,9 proc. głosów. Po piętach depcze mu jednak Dariusz Woźniak, którego wskazało 15,9 proc. ankietowanych. Z czwórką kandydatów m.in. o tych wynikach porozmawiamy dziś o godz. 17.30. Oglądać będzie można nas na żywo w internecie za pośrednictwem profilu „Nowego Świecia” na Facebooku

Za skarbnikiem powiatu w sondażu uplasował się Paweł Knapik. Obecnego radnego sejmiku jako swojego burmistrza widzi 9,7 proc. przepytanych. Na Bogdana Taracha, sołtysa Kozłowa, stawia 7,9 proc. ankietowanych.

W sondażu przepytaliśmy 277 osób. W sześciu miejscach gminy Świecie, ale o tej samej porze. Pytaliśmy na osiedlu Kościuszki, na Dużym Rynku, pod dworcem PKS, w okolicach targowiska i Małego Blankusza na Mariankach, w Przechowie i w Grucznie.

Rozkład głosów w każdym z tych miejsc był w zasadzie taki sam. To znaczy, że świecianie w swych wyborach nie są podzieleni ze względu na miejsce zamieszkania w gminie.
Ankieterzy Nowego Świecia o preferencje w wyborach burmistrza pytali tylko tych, którzy deklarowali, że w gminie mieszkają, są pełnoletni i wybierają się na wybory.

Jednak oprócz nazwisk czterech potencjalnych następców Tadeusza Pogody do wyboru dawano też opcję jeszcze nie wiem. Tę opcję wybrało 45,5 proc. ankietowanych.
Gdyby nie brać pod uwagę głosów niezdecydowanych to Kułakowski notuje 38,4 proc. wskazań. Woźniaka wybiera 29,1 proc. pytanych osób. Knapika 17,9 proc. i Taracha 14,6 proc.

- Reklama -

Niemal pewnym jest zatem, że burmistrza w Świeciu wyłonimy dopiero w drugiej turze. Z czterech kandydatów żaden nie zbliżył się nawet do 50 procent, których przekroczenie w prawdziwych wyborach gwarantuje wygraną od razu.

Ludzie miesiąc przed wyborami nie wiedzą jeszcze, na kogo głosować, choć deklarują, że nad urnę się pofatygują.
Mieszkańcy są momentami zagubieni. Wielu pytało, gdzie jest Tadeusz Pogoda. Przez lata przyzwyczaili się, że zawsze mogli oddać na niego głos. Teraz także tak będzie, ale na liście do sejmiku. Pogoda burmistrzem już nie będzie.

45,5 proc. osób niezdecydowanych to liczba, której kandydaci nie mogą zignorować. Jak ich do siebie przekonać?  Z pewnością posłuży temu debata z kandydatami na burmistrza, która zostanie przeprowadzano dziś o godz. 17.30 w redakcji „Nowego Świecia”. Będziemy transmitować ją na żywo przez nasz profil na Facebooku. Zapraszamy do oglądania!

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Grzegorz1
Gość
Grzegorz1

Witam serdecznie wszystkich. Chciałem podzielić się moją opinią na temat Pana Bogdana Taracha, które znam od bardzo wielu lat. Jeśli szukacie Państwo kandydata, który pomaga bezinteresownie biednym i potrzebującym to jest to dobry wybór. Pan Bogdan nie układa się z bogatymi i wpływowymi ludźmi, którzy tylko po to wspierają swoich kandydatów aby potem załatwić swoje prywatne interesy. Pan Bogdan jest osobą bardzo szczerą i uczciwą za co mogę ręczyć osobiście.
Polecam go jako kandydata na burmistrza Świecia