Kobiety ostro dawały w gaz. Jedna w podwójny. Szybko za kółkiem już nie usiądą [ZDJĘCIA]

7
Pijana uderzyła w drzewo wczoraj w Grucznie (fot. KPP Świecie)

Ponad półtora promila alkoholu miała w organizmie kierująca, która w Grucznie uderzyła w drzewo. Druga z kobiet w terenie zabudowanym pędziła ponad 100 km na godzinę. Obie straciły prawo jazdy

W czwartek, 20 września, o godz. 17.00 dyżurny świeckiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu, do którego doszło w Grucznie. – Na miejscu policjanci z ruchu drogowego ustalili, że 45-letnia kierująca citroenem c3 nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w drzewo – informuje mł. asp. Joanna Tarkowska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Podczas wykonywania czynności od sprawczyni zdarzenia policjanci wyczuli silną woń alkoholu. – Szybko okazało się, że kierująca jest nietrzeźwa. Wstępne badanie wykazało, że kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na obrażenia, jakich doznała została przewieziona do szpitala – dodaje policjantka.

Policjanci zatrzymali 45-latce prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

Za kółkiem szybko nie usiądzie także 28-latka z Krakowa, która pod Mondi w Świeciu rozpędziła się do ponad 100 km na godzinę, mimo że jechała jeszcze w terenie zabudowanym.

- Reklama -

– Zatrzymane prawo jazdy, mandat i 10 punktów karnych, to sankcje za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Kierująca dacią, zatrzymana przez policjantów „drogówki” ze Świecia, która zlekceważyła obowiązujące przepisy i zasady bezpieczeństwa, przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km/h – podaje funkcjonariuszka.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. W związku z popełnionym wykroczeniem i zignorowaniem zasad bezpieczeństwa, w świetle obowiązujących przepisów, policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy w celu wydania decyzji przez starostę o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące. Dodatkowo otrzymała mandat i 10 punktów karnych.

– Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, które weszły w życie 18 maja 2015 roku, uprawniony funkcjonariusz w drodze decyzji administracyjnej zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące, w przypadku stwierdzenia wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h – uczula Tarkowska. – Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Rodzic
Gość
Rodzic

Witam,

Zgadzam sie z poprzednikiem. Ta Pani jest znana z nadużywania alkoholu.
Szkoda tylko, ze takie osoby maja styczność z naszymi dziećmi w szkołach a dyrekcja nic z nim nie robi!

Pozdrawiam serdecznie.

Karioka
Gość
Karioka

A w pracy pije, że dyrekcja ma o tym wiedzieć i coś z tym robić?

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Kiedyś to musiało się tak skończyć ! Ta kobieta jest niepoczytalna !
Całe szczęście , ze inne osoby nie zostały poszkodowane!

Pozdrawiam

Leonn
Gość

Leonn

Gruczno
Gość
Gruczno

Przecież od lat w szkołach dzieciaki już mówiły że ta Pani pije w nadmiarze.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

kto?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

gdzie to widziały? ta kobieta stawiała im bardzo wysokie oceny za prace na lekcji i w domu.