22-latek z Osia złapany z narkotykami. Siedział w aucie, gdy do szyby zastukali policjanci

2
policja/archiwum

22-latek został zatrzymany przez policjantów z posterunku w Osiu, pow. świecki, zaraz po tym jak znaleźli przy nim i zabezpieczyli narkotyki. Policjanci we wstępnych badaniach potwierdzili, że jest to marihuana i ecstasy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem

W poniedziałek, 17 września, o godz. 21.30, policjanci z Posterunku Policji w Osiu ustalili, że na drodze, w miejscowości Dólsk (gm. Drzycim) ma stać ciemny samochód, a w nim znajdować się mężczyzna posiadający narkotyki. – Swoje ustalenia postanowili zweryfikować – podaje mł. asp. Joanna Tarkowska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Będąc we wskazanym miejscu zauważyli vw polo. Niezwłocznie podjęli interwencję i wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu świeckiego.

– Mundurowi sprawdzili co ma w kieszeniach. Znaleźli przy nim susz roślinny i podejrzaną tabletkę. W tym momencie mężczyzna stał się agresywny wobec funkcjonariuszy. Szarpał się i kopał, uszkadzając przy tym mundur jednego z nich – relacjonuje Tarkowska.

 

- Reklama -

22-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wstępne policyjne testy wykazały dla zabezpieczonych substancji cechy charakterystyczne marihuany i ecstasy.

We wtorek, 18 września, policjanci ze Świecia  na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania zakazanych środków. – Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowo mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co grozi taka sama kara – podaje Tarkowska.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Obserwator
Gość
Obserwator

Niech ta policja weźmie się w końcu za ćponow i dilerów narkotyków w gminie Osie. Handel kwitnie, policja o tym dobrze wie, a nic nie robi. Także do roboty, a nie stać na CPN i zatrzymywać kierowców!

Rafal
Gość

Bledne informacje.Podejrzany nie jest z Osia