PILNE! Bakterie coli w kranach w gminie Pruszcz. Trzeba uważać na wodę

4
Wodę z kranów należy gotować przed minimum dwie minuty

Sanepid swój komunikat opublikował w czwartek, 13 września. Informuje w nim, że w wodzie w gminie Pruszcz stwierdzono obecność bakterii coli. Woda nadaje się do spożycia, ale po odpowiednim przegotowaniu. Na razie nie stwierdzono żadnego zatrucia

– Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu – ostrzegają inspektorzy Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Świeciu.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowywania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców iw arzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

– Wodę należy gotować przez minimum dwie minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia – radzi instrukcja z komunikatu.

Bakterii nie wykryto w całej gminie Pruszcz, ale do instrukcji inspektorów powinni stosować się mieszkańcy Pruszcza, Bagniewa, Bagniewka, Parlina, Gołuszyc, Łaszewa, Łowina, Mirowic, Zawady i Wałdowa. Trwają prace nad oczyszczeniem wody i znalezieniem przyczyn występowania bakterii. Do sprawy wrócimy.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Xxx
Gość

Może dla tego nasze dzieci mają biegunkę.

Cola
Gość

Co się stało,że świecki sanepid w końcu coś wykrył w wodzie, przecież ta woda od wieków jest brudna i śmierdzi, wypierasz białą firanę-wychodzi brązowa lub szara.

Max
Gość

Woda w Pruszczu jest okropna nie od dziś firma „Błysk” tylko kase zbiera ale dbać o wode nie potrafi,ostatnio w wakacje leciała rdza w kranach,pralka,zmywarka dostały popalić po zgloszeniu dowiedzieliśmy że rolnicy do oprysków pobierają wode i co z tego,jak byście dbali o zbiorniki to by problemu z brudem by nie było.

gość
Gość
gość

ta…, czy zimą rolnicy też pryskają?- zima , wiosna ,lato,-woda jest cały czas taka sama- najlepiej zegnać na rolników. rolnicy też płacą krocie za brudną wodę ,ceny wody co roku są podwyższane- pytam się: za co?