Mężczyzna, który w lutym ubiegłego roku napadł na 64-latkę trafił za kratki

0
Fot. archiwum

Kryminalnym ze Świecia udało się zatrzymać ostatniego mężczyznę z grupy, która w lutym ubiegłego roku napadła na 64-latkę jadącą przez las. Teraz spędzi w więzieniu 2 lata i 3 miesiące

Poszukiwaniami młodego przestępcy zajmowali się kryminalni z komendy w Świeciu. Wiedzieli, że mężczyzna ukrywa się i nocuje pod różnymi adresami. W wyniku długotrwałych działań, ustalili jakim pojazdem może poruszać się poszukiwany.

Wczoraj (13 września), tuż przed południem, postanowili sprawdzić uzyskaną informację, nie mylili się. Zgarnęli poszukiwanego na trasie, w pobliżu miejscowości Płochocin (gm. Warlubie).

32-letni mieszkaniec gminy Osie został zatrzymany na podstawie listu gończego. Jeszcze tego samego dnia trafił do zakładu karnego, decyzją sądu spędzi tam dwa lata i trzy miesiące.

32-latek został skazany za rozbój, którego dopuścił się 5 lutego 2017r. na terenie gminy Osie. Wtedy to, wspólnie z dwoma innymi napastnikami, kładąc na leśnej drodze konar zmusili jadącą tamtędy 64-latkę do zatrzymania auta. Dwaj zamaskowani napastnicy wyskoczyli z pobliskich zarośli i zaatakowali kobietę. Obezwładnili ją gazem i zabrali z samochodu dwa telefony komórkowe oraz skórzaną torebkę z dokumentami, powodując straty w wysokości około 800 zł. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy liczyli na to, że kobieta ma przy sobie sporą ilości gotówki.

- Reklama -

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili i zatrzymali sprawców, którzy teraz muszą odpowiedzieć za popełnione przestępstwo.

Źródło: KPP w Świeciu

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o