Pijani kierowcy wpadli w ręce policji

0
archiwum/zdjęcie ilustracyjne

Ponad 720 skontrolowanych kierowców – to efekty działań prowadzonych przez drogówkę ze Świecia, wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Nie obyło się bez kierujących po alkoholu

Wczoraj (10 września) w Michalu (gm. Dragacz), policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Trzeźwy kierujący”. Głównym celem tej akcji było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym policjanci przeprowadzili ponad 720 kontroli drogowych, podczas których każdy z kierowców został poddany sprawdzeniu. Niestety okazało się , że czterech z nich kierowało po alkoholu.

Pierwsza osoba wpadła w ręce policjantów o godz. 6:10. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującą samochodem opel astra, 42-letnią mieszkankę Grudziądza, która „wydmuchała” blisko pół promila. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.
Piętnaście minut później policjanci kontrolowali kierującego vw caddy. 26-latek z powiatu grudziądzkiego, również usiadł za kółkiem po alkoholu. W organizmie miał niespełna promil.

O godz. 7:20 kierujący renault scenic również stracił prawo jazdy, zaraz po tym jak kontrola jego stanu trzeźwości wskazała, że ma w organizmie promil alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą wśród zatrzymanych okazał się 48-letni rowerzysta, którego wynik to ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

- Reklama -

Policjanci zapowiadają, że tego typu akcje będą prowadzone na terenie całego powiatu cyklicznie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Źródło: KPP w Świeciu

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o