Wypadek na skrzyżowaniu przy ul. Cukrowników i alei Armii Krajowej w Świeciu. Kolejny raz w tym samym miejscu

2
Pierwszeństwa nie ustąpił kierowca opla. Uderzył w nadjeżdżającego forda

Do stłuczki doszło w sobotnie przedpołudnie, 8 września. Prowadzący opla astrę wyjeżdżał od strony Kauflandu. Nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w nadjeżdżającego ul. Cukrowników osobowego forda.

Nikomu nic poważnego się nie stało. Pasażerka forda fusion trafiła na obserwację do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

To już kolejny z serii wypadek, do którego dochodzi na skrzyżowaniu ulicy Cukrowników i alei Armii Krajowej. Kierowcy zapominają, że na tym skrzyżowaniu muszą ustępować pierwszeństw autom poruszającym się ulicą Cukrowników. Tym razem przyczyna tego wypadku była taka sama.

W okolicy feralnego skrzyżowania boją poruszać się piesi. Po interwencji „Nowego Świecia” zamontowano tam barierki ochronne. Jednak do wypadków dochodzi cały czas. Część kierowców postuluje zamianę skrzyżowania w rondo albo zastąpienie znaków ustąp pierwszeństwa znakami stopu.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Dominik
Gość
Dominik

Niestety, umiejętności prowadzenia pojazdu, znajomość przepisów a przedewszystkim dynamika jazdy są u Polskich kierowców na dramatycznie niskim poziomie. Jeżdżąc w weekend po Świeciu jak i po całej Polsce bardzo łatwo o stłuczkę i wcale nie chodzi mi o brawurę…

Ala
Gość

Umiejętności kierowców i znajomość przepisów to jedno. W tym konkretnym przypadku chodzi o samo skrzyżowanie. Niby proste ale widoczniść jest do du….. zamontowali tam barierki ochronne dla pieszych i ok, ale mają negatywny wpływ na widoczność. A jeszcze jak za barierkami są piesi to już w ogóle nic nie widać. A więc gratulacje dla tych którzy wymyślają takie skrzyżowania. Brawo!