Grand Theft Auto w Pruszczu. Sprawca zrzucił 62-latka z motoroweru, który ukradł. Za nim ruszył pościg!

1

Sytuacja jak w GTA. Zepchnął kierowcę z motoroweru. Zabrał mu plecak i simsona. W pościg za nim ruszyli synowie napadniętego

Policjanci ze Świecia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, nieznany wówczas sprawca zaatakował go wieczorem, kiedy wracał do domu motorowerem. Zepchnął go, pobił, zabrał plecak, pojazd i uciekł. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności
Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem, 3 września, kiedy 62-letni mieszkaniec gminy Pruszcz, wracał do domu motorowerem. – Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kiedy przejeżdżał obok nieznanego mu mężczyzny, ten zaatakował go i zepchnął z pojazdu do rowu. Bił go i kopał, a gdy ten zaczął wołać o pomoc, zabrał jego plecak wraz z simsonem, a następnie odjechał – przedstawia mł. asp. Joanna Tarkowska z KPP Świecie.

Krzyki mężczyzny usłyszeli jego synowie, ponieważ całe zajście miało miejsce nieopodal domu. Jeden z nich pomógł ojcu, a drugi udał się za sprawcą. – Po około dwóch kilometrach zauważył, jak ten przewraca się na drodze i ucieka w pole kukurydzy porzucając uszkodzony motorower. Policjanci, którzy udali się na miejsce powiadomili karetkę pogotowia i udzielili 62-latkowi pomocy – dodaje Tarkowska.

Sprawą zajęli się kryminalni ze Świecia. Dzięki podjętym działaniom, policjanci już następnego dnia po zdarzeniu zatrzymali 28-latka podejrzewanego o to przestępstwo.

– Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego prokuratura rejonowa w Świeciu postawiła mężczyźnie zarzut rozboju. Wczoraj, 5 września, sąd zadecydował, iż najbliższy miesiąc podejrzany spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności – kończy Tarkowska.

- Reklama -

 

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Mniodek
Gość
Mniodek

Polska jenzyka trudna.