Rozpoczął się rok szkolny. Pierwszy dzwonek w I Liceum Ogólnokształcącym [ZDJĘCIA]

0
Uczniowie pierwszych klas I LO w Świeciu podczas apelu rozpoczynającego ich pierwszy rok szkolny w ogólniaku

305 uczniów rozpoczęło w tym roku naukę w murach najstarszego ogólniaka w Świeciu. Najmłodszych uczniów jest blisko stu. Zostali podzieleni na cztery klasy pierwsze. Ale i tak to nie oni stresowali się najbardziej. Perspektywą zbliżającej się matury przerażeni zdawali się być ich starsi koledzy, którzy rozpoczęli naukę w ostatniej klasie

Na dziedzińcu I LO uczniowie do uroczystego apelu ustawili się kilka minut po godz. 9 w poniedziałek, 3 września. Odśpiewano hymn i powitano poczet sztandarowy.

Dyrektor Ewa Szczepanowska powitała zebranych i przedstawiła nowych nauczycieli. – Cieszę się, że widzę Was wypoczętych i uśmiechniętych – mówiła do zebranej młodzieży.

Wśród słuchaczy tych słów znalazło się blisko stu uczniów, którzy rozpoczęli naukę w czterech klasach pierwszych. Jednak nie oni byli najbardziej zestresowani.

Tacy wydawali się uczniowie klas maturalnych, którzy przejmowali się już zbliżającymi się egzaminami.

- Reklama -

– Chciałbym studiować budownictwo na Politechnice Gdańskiej. Ale matury najbardziej obawiam się z polskiego. A przecież ten egzamin też trzeba zdać. Postaram się pracować cały rok – odpowiadał Jakub Kowalik, jeden z tegorocznych maturzystów.

– Najtrudniej będzie z egzaminem maturalnym z fizyki. Chciałabym iść na studia na politechnikę, ale nie mam jeszcze wybranego konkretnego kierunku. Samej uczelni też jeszcze nie wybrałam, ale mogłabym studiować w Gdańsku. Bez względu na to i tak wiem, że muszę się skupić na nauce – wtórowała mu koleżanka Kasia Giczela.

Najważniejszą częścią akademii było złożenie przysięgi przez przedstawicieli klas pierwszych. Po 20-minutowym apelu uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o