Wracali znad jeziora. Pod Lnianem zatrzymała ich policja, bo dzieci były źle przypięte. Kierowca był pijany

1
Nieodpowiedzialny kierowca może teraz stracić prawo jazdy na 15 lat Fot. KPP Świecie

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia zatrzymali pijanego mężczyznę, którzy jechał samochodem wioząc trójkę dzieci. Tłumaczył, że jedzie znad jeziora. Kierujący miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za przestępstwo to grozi mu kara dwóch lat więzienia

W poniedziałek, 30 lipca, tuż przez 20.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Świeciu w trakcie patrolu gminy Lniano zauważyli przejeżdżający pojazd vw transporter.

– Mundurowi postanowili skontrolować kierującego, ponieważ zauważyli, że dzieci siedzące w nim są nieprawidłowo przewożone. Okazało się, że 44-letni mężczyzna miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej komendy policji.

Dzisiaj 44-letni mieszkaniec powiatu świeckiego usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. 44-latek tłumaczył się, że wracał znad jeziora.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Xxx
Gość

Pani rzecznik już ma stopień młodszego aspiranta 😉