Brak zjeżdżalni, połamane ławki i kilkuletnie zaniedbania – to uwagi mieszkańców dotyczące placu zabaw w Rulewie (gm. Warlubie). Wójt obiecuje, że ławki zostaną wymieninone na nowe, a prace odświeżeniowo-konserwacyjne prowadzone są na bieżąco

– Co z tego, że w naszej wsi jest plac zabaw, skoro dzieci i tak nie mają możliwości, by w pełni bezpiecznie z niego korzystać – komentują mieszkańcy Rulewa. Wskazują też, że miejsce zabaw dla ich pociech nie przypomina tych, które dziś można oglądać w wielu miejscowościach – nowoczesnych i kolorowych. Ich plac zabaw wygląda jak te, które były budowane kilkanaście lat temu. Urządzenia są zbudowane m.in. z drewnianych elementów. – Łatwo o drzazgę i skaleczenie – mówią.

Wskazują również, że brakuje wielu ciekawych urządzeń, które przyciągnęłyby najmłodszych mieszkańców w takie miejsce. – Nie ma na przykład zjeżdżalni, a to jedno z ulubionych urządzeń, na których dzieci spędzają czas – komentują mieszkańcy.

Ludzie opowiadają, że rulewski plac zabaw jest ubogi nie tylko w sprzęty niezbędne dzieciom, ale też te dla dorosłych, na przykład ławki. – Są stare, spruchniałe, popękane, a nawet poprzewracane, nie ma jak na nich siedzieć – mówią.

Pytamy kiedy będą naprawy i remont

Na prośbę mieszkańców, zapytaliśmy urzędników w Warlubiu o to kiedy i w jakim zakresie planowany jest remont w Warlubiu oraz kiedy ławki zostaną naprawione. Wójt twierdzi jednak, że wystarczą prace odświeżeniowe, które wykonywane są na bieżąco. – Roboty odświeżeniowo-konserwacyjne placów zabaw, w tym również placu w Rulewie są prowadzone na bieżąco. Wymiana ławek na nowe zostanie przeprowadzona w ramach robót konserwacyjnych – zapewnia Krzysztof Michalak, wójt gminy Warlubie.

- Reklama -

Zapytaliśmy również o to czy był wykonywany roczny przegląd stanu placu zabaw w Rulewie i jak on wypadł. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że przeglądy wizualizacyjne i funkcjonalne placów zabaw są przeprowadzane na bieżąco przez pracowników z udziałem sołtysów, natomiast przeglądy podstawowe planuje się i przeprowadza zgodnie z przepisami w tym zakresie.

Atesty są

Mieszkańcy zastanawiają się, czy taki plac zabaw posiada niezbędne w dzisiejszych czasach atesty. Jednak urzędnicy zapewniają, że nie ma czego się obawiać. – Tak, posiadają niezbędne atesty – informuje Krzysztof Michalak, wójt gminy Warlubie.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Gość
Gość
Gość

Ktoś się obudził jak lato w pełni .Gdzie sołtys ,rada sołecka i radny ? Gdyby byli aktywni to dzieci miałby plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.Najlepiej winą obarczyć tylko wójta a wy od czego jesteście od parady ? Nawiasem mówiąc przeglądy małej architektury (place zabaw) powinne być przeprowadzone wiosną i w ślad za tym odnowione.Samorząd wiejski śpi od wiosny ?
Teraz larum przed wyborami ?

Gość
Gość
Gość

Może by tak mieszkańcy coś od siebie zrobili dla swoich pociech?
Byłoby to wychowawcze bo dobry przykład dla dzieci.
Wymagania,roszczenia i nic więcej?
Jest 500+ , 300+ …..i teraz czekają na place zabaw + ?

Jacek
Gość

No akurat radny to byl aktywny w tym temacie, nie tylko w okresie wyborczym. Soltys i Rada Sołecka byli 2 lata wstecz na festynie, mieli okazje zobaczyc wieloletnie zaniedbania wójta, bo to on (pracownik zajmujacy się stanem technicznym placów zabaw)/jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy. Mogą byc pisam czy prośby ale to wójt jest decydujacą osobą w Gminie, choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość…

Gość
Gość
Gość

Skoro to wieloletnie zaniedbania wójta jak piszesz to radny i reszta rady sołeckiej była nieskuteczna.
Są zebrania wiejskie na których omawia się potrzeby mieszkańców i każdego roku składa do Urzędu Gminy wykaz niezbędnych inwestycji.
No i później radny ,który uczestniczy w komisjach i sesjach powinien zdecydowanie zadbać o sprawę mieszkańców ,których reprezentuje.Jeżeli radny zainteresowały sprawą innych radnych no to wójt jako władza wykonawcza musiałby wykonać uchwałę Rady Gminy.
A może to jest radny ,bezradny a najłatwiej winą obciążyć wójta ?

Rob
Gość

To napisz wtedy co mialby zrobic sołtys i radny, zeby wójta zmusic do realizacji naprawy placow zabaw?? Albo wystartuj na soltysa czy radnego, jesli wiesz jak byc konsekwentnym i wymusic na Wójcie remonty placow zabaw

Kandydat na wójta ?
Gość
Kandydat na wójta ?

Żarty ? Jak ktoś pcha się na radnego lub sołtysa bo pachnie kasą a nie wie jak zadbać o dobro wspólne to nie nadaje się. Żeby zwykłego placu zabaw dla dzieci nie można było wyremontować ,bo przeszkodą jest wójt ?
Radny widocznie nie wie od czego jest on i cała Rada Gminy ?

Karina
Gość
Karina

Gratuluję populizmu. Narzekać owszem, ale wziąć sprawy w swoje rece to nie. Ot, taka mentalnosc. I przy okazji brak znajomości podstaw funkcjonowania w wzmiankowanej gminie? Jestes mieszkańcem tej gminy czy tylko tak sobie hejtujesz?

Kandydat na wójta ?
Gość
Kandydat na wójta ?

Karina do kogo ta mowa ?

Gość
Gość
Gość

Nie umniejszaj roli sołtysa ,rady sołeckiej oraz radnego.Po to jest tz.samorząd wiejski ,żeby przypilnował wójta i nie odpuścił tak ważnej sprawy jak naprawa placu zabaw.
Wójt to nie król i łaski nie robi ,ze służy ludziom i słucha ich postulatów.
Gdyby sołtys i radny był konsekwentny to wójt nie miałby wyjścia wymigać się od drobnej inwestycji jaką jest modernizacja wspomnianego placu zabaw.
Trzeba mieć świadomość co to samorząd i społeczeństwo obywatelskie .
Efektywność w działaniu zależy od dobrej współpracy obu stron nie tylko wójta.
Pozdrawiam i daje do rozważenia ludziom co to narzekają i winę widzą tylko w wójcie i urzędnikach.

Rob
Gość
Napisz wtedy jak soltys, rada solceka i radny maja przypilnować wójta, widocznie dla wlodarza naprawa placow zabaw przez wieloletnie zaniedbania nue jest taka ważna. No właśnie o to chodzi, ze w gminie jest wszystko w łasce jednej osoby, która najwidoczbiej nie ma dobrej woli naprawić elementy urządzeń na placu zabaw, bo gdyby tak bylo, to w takim stanie nie bylyby te place zabaw. To Wójt wykonuje uchwały i nie realuzuje tego co zawarte praca rady soleckiej i soltysa. Co z tego, ze radny zglosi na sesji, jak wojt nic tego nie robi. Podaj konkrety, w jaki sposób da się wójta… Czytaj więcej »
Tomek
Gość

No prostszej odpowiedzi nie ma, przecież zbliżają się wybory,jak wójtowi zależy(?) na stanowisku to i pieniądze na plac zabaw się znajdą