“Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, czyli policyjna kampania na drogach

0
164
Około 70% kontrolowanych pojazdów miało źle ustawione światła
Bezpłatne ogłoszenia drobne

W minioną sobotę świeccy policjanci w ramach kampanii “Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” szczególną uwagę zwracali na oświetlenie pojazdów. Około 70% skontrolowanych pojazdów miało źle ustawione światła!

W ramach ogólnopolskiej kampanii “Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w minioną sobotę (10.12.16) na terenie Pruszcza policjanci świeckiej komendy prowadzili działania ze szczególnym zwróceniem uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. W trakcie czterogodzinnej akcji funkcjonariusze skontrolowali 17 pojazdów. Blisko 70% z nich miało źle ustawione światła! Mundurowi informowali kierujących, że tego dnia na stacji diagnostycznej w Pruszczu mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich autach.

Prawidłowe funkcjonowanie tego elementu wyposażenia samochodu poprawia bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Źle ustawione światła nie będą oświetlały pobocza, mogą oślepiać innych kierowców, a także pieszych, co może doprowadzić nawet do wypadków.

Przypominamy, że również w najbliższą sobotę – 17 grudnia na stacji diagnostycznej w Pruszczu, będzie można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów.

Informacja: KPP w Świeciu

 

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ