Policjanci sprawdzili alkomatem 350 kierowców. Dwóch trafiło do aresztu. Szybko nie wrócą za kółko [ZDJĘCIA]

1
Policjanci w Belnie sprawdzili dziś trzeźwość blisko 350 kierowców

Blisko 350 skontrolowanych kierowców – to efekty działań prowadzonych przez świecką „drogówkę”, wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Niestety, nie obyło się bez kierujących po alkoholu

We wtorek, 5 czerwca, w Belnie (gm. Jeżewo) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”.

– Jej głównym celem było sprawdzenie czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym policjanci przeprowadzili blisko 350 kontroli drogowych, podczas których każdy z kierowców został poddany stosownemu sprawdzeniu – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej komendy policji. – Niestety, okazało się, że dwóch z nich kierowało w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy wpadł w ręce policjantów o godz. 6.50. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego samochodem peugeot, 49-letniego mieszkańca powiatu świeckiego, który „wydmuchał” 0,75 promila.

Pięć minut później drugi patrol „drogówki” kontrolował kierującego oplem calibra. 38-latek również usiadł za kółkiem samochodu po alkoholu. W organizmie miał ponad 1,4 promila.

- Reklama -

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. – Policjanci zatrzymali im już prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty, a grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat – dodaje Tarkowska.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie po alkoholu tylko na kacu