Pędził w Warlubiu ponad sto kilometrów na godzinę. A mógł tylko pięćdziesiąt. Policjanci mają nowy fotoradar

1
Nowy sprzęt daje także możliwość kręcenia filmów, a nie tylko robienia zdjęć

Zatrzymane prawo jazdy, mandat i 10 punktów karnych, to skutek brawurowej jazdy z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Kierujący toyotą, zatrzymany przez świecką drogówkę, który zlekceważył obowiązujące przepisy i zasady bezpieczeństwa, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h

– Wczoraj, 3 czerwca, patrol ruchu drogowego kontrolował prędkość kierowców w obszarze zabudowanym na terenie Warlubia. Obowiązujące przepisy zignorował 37-latek z powiatu poddębickiego, kierujący toyotą. Mężczyzna jechał z prędkością 106 km/h – podaje sier. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej komendy policji. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli.

– W związku z popełnionym wykroczeniem i zignorowaniem zasad bezpieczeństwa, w świetle obowiązujących przepisów, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy w celu wydania decyzji przez starostę o zatrzymaniu dokumentu na trzy miesiące. Dodatkowo otrzymał mandat i 10 punktów karnych – dodaje Tarkowska.

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia prowadzili w niedzielę, 3 czerwca, akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Mundurowi kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości.

– Przypominamy, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z podstawowych przyczyn wypadków na naszych drogach – przestrzega policjantka.

- Reklama -

We wczorajszych działaniach brało udział 14 funkcjonariuszy. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 85 pojazdów, wykorzystując nowoczesne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym nowy nabytek świeckiej drogówki – laserowy miernik prędkości TruCAM.

– Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego miernika prędkości TruCAM, policjanci ruchu drogowego mogą nie tylko robić zdjęcia samochodów, ale również rejestrować wykroczenia w formie video. Takie rozwiązanie umożliwia pomiar prędkości na drogach o kilku pasach ruchu w jednym kierunku oraz w miejscach, gdzie nie jest możliwe zatrzymanie pojazdu. Pozwala to na skuteczniejszą walkę z piratami drogowymi – wyjaśnia funkcjonariuszka.

W trakcie działań policjanci odnotowali 34 przypadki przekroczenia prędkości przez kierujących, z czego wszyscy zostali ukarani mandatami.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o