Chciał przekupić świeckich policjantów, teraz o jego losie zadecyduje sąd

0
363
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 24-letniemu mężczyźnie, który przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Gdy został zatrzymany przez świeckich policjantów zamiast przyjąć mandat próbował przekupić funkcjonariuszy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd

Do zdarzenia doszło w piątek (25.11.16) około  godz. 17:20 na odcinku drogi w miejscowości Sulnowo, powiat świecki. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli opla, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50-ciu. Funkcjonariusze za to wykroczenie zaproponowali kierowcy mandat karny w wysokości 100 zł i 4 punkty karne. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności zaproponował policjantom 100 złotych łapówki mówiąc „ dogadamy się, dam panu stówę  i jadę dalej”. Mundurowi nie przyjęli propozycji i zatrzymali go w policyjnym areszcie.

Jeszcze tego samego dnia 24-latek usłyszał zarzut obietnicy udzielenia korzyści majątkowej. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ