Wypadek w centrum Świecia. Na pasach potrącona została 74-letnia kobieta. Sprawcą był policjant

12
Fot. archiwum

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło chwilę po godz. 9 w  środę, 9 maja. 31-letni kierowca wjechał w starszą kobietę przechodzącą na pasach. Był trzeźwy

31-letni świecianin jechał oplem corsą ulicą Klasztorną od ul. Gimnazjalnej. Przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza skręcał w prawo.

Nie zauważył przechodzącej po przejściu dla pieszych 74-letniej kobiety. Uderzył w nią autem. Starsza pani ma złamaną nogę w kostce. Trafiła do szpitala.

– Kierowca był trzeźwy. Trwa dochodzenie i szczegółowe ustalanie przyczyn wypadku. Na razie nie zostały postawione mu żadne zarzuty – informuje st. asp. Agnieszka Żokowska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. – Potwierdzam, że to nasz funkcjonariusz.

Do wypadku doszło, gdy policjant nie pełnił służby. Poruszał się prywatnym autem. – Czynności prowadzone wobec niego będą wyglądały jak postępowanie we wszystkich tego typu wypadkach – podkreśla Żokowska.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Świecianin
Gość
Świecianin

Kostkę ma tylko złamana ? Pierwsze słyszę takie bzdury kobieta jest nadal w szpitalu!

GRZEGORZ
Gość
GRZEGORZ

W POLICJI TAKIE RZECZY? PROPONUJĘ ZABRAĆ PRAWO JAZDY. NORMALNEMU TOWARZYSZOWI TAKĄ KARĘ NA PEWNO BY WYMIERZONO. MAM NADZIEJĘ,ŻE NIE „ROZEJDZIE SIĘ PO KOŚCIACH”, ALE JAK TO MÓWIĄ ”SPRAWIEDLIWOŚĆ MUSI BYĆ PO ICH STRONIE”.

świecie
Gość
świecie

Warto dodać że osoba poszkodowana przechodziła prawidłowo przez pasy

Krisol
Gość
Krisol

zwyklemu obywatelowi od razu by prawko wzieli,ciekawi mnie to bo w artykule o tym ani słowa…

Marcin
Gość
Marcin

Dlaczego gdy dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia drogowego nie piszecie np. Sprawca był piekarz, dziennikarz… co to ma za znaczenie że policjant… zwykle dziennikarskie kręcenie gownoburzy dla czytelności…

Anonimowo
Gość
Anonimowo
Masz rację z tym biciem piany , że to był policjant. To jest kolejny przykład na co narażeni są ludzie występujący w szeregi tej formacji. Ciągle wywierana jest na nich presja. Jak nie na interwencji (nagryywanie komórkami i wszelkie prowokacje słowne) to nawet w życiu prywatnym po służbie. A jeśli chodzi o ten wypadek to z doświadczenia wiem , że piesi w głównej mierze przyczyniają się do tego. Myślą,że jak wejdą na pasy to już są jak święte krowy , ale przecież oni mają też obowiązek przed wejsciem upewnić się że mogą swobodnie i bezpiecznie przejść na drugą strone. Oczywiście… Czytaj więcej »
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Presja na nich wywierana jest przez to, że niejednokrotnie nadużywają władzy a nie zajmują się w pełni swoimi obowiązkami. Wolą nękać pospolitego „Kowalskiego”, który się nie awanturuje bo to łatwiej buduje statystyki sprawności policji.

Świecianin
Gość
Świecianin

Auto nie było jego prywatne dodajcie

Michau
Gość
Michau

Prywatne bo widziałem ten wypadek

adrianna
Gość
adrianna

komu innemui odrazu by zabrali prawo jazdy
a tu …
paranoja

Magdalena
Gość
Magdalena

Poproszę rodzinę pieszej o kontakt e-mail: m_kowalczyk80@o2.pl

Świecianin
Gość
Świecianin

A pokazywał Ci papiery że to jego auto nie sądzę