Do wygrania 25 tysięcy złotych, wyniki poznamy na początku roku. Trwa konkurs na zagospodarowanie okolic zamku

0
75

25 tys. zł nagrody czeka na autora najlepiej ocenionej koncepcji zagospodarowania okolic zamku w Świeciu

Miasto chce, aby teren wokół zamku stał się miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Warunków do tego są dobre – blisko do Wdy, a rozległy, trawiasty obszar poniżej zamku, daje pole do popisu dla architekta krajobrazu czy projektanta terenów zielonych. W sumie do zagospodarowania jest aż 6 hektarów.

Ma być kreatywnie

Na początku października ogłoszono konkurs na koncepcję zagospodarowania zamku i jego najbliższego otoczenia.

Nie narzucamy w nim żadnych rozwiązań czy własnej wizji. Stawiamy na kreatywność autorów – podkreśla Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie. I dodaje – Zalecenie jest tylko jedno – stworzenie z okolic zamku miejsca chętnie uczęszczanego przez mieszkańców. Służyć ma temu mała architektura (ławki, piaskownice, huśtawki), alejki, drzewa i rośliny ozdobne. Może też powstać boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki, skate park, letnia kawiarenka, miejsce do organizowania imprez plenerowych ze sceną.

Wyniki poznamy pierwszego lutego

W konkursie mogą wystartować m.in. osoby prywatne, firmy, jednostki naukowe i zespoły autorskie. Głowna nagroda wynosi 25 tys. zł. Przewidziano też wyróżnienie w wysokości 5 tys. zł.

Prace można składać do 30 grudnia. W połowie stycznia przyszłego roku zbierze się sąd konkursowy, który je oceni, a 1 lutego poznamy wyniki.

Regulamin konkursu, karta informacyjna i mapa do pobrania tutaj (lub klikając na zakładkę „Konkurs zamek” w menu po lewej stronie naszego serwisu).

Źródło: UM Świecie/Fot. Andrzej Bartniak

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ