Pierwsza niedziela z zakazem handlu. Kto postanowił otworzyć i zarobić? Czy za ladą stoi właściciel?

3

Najbliższa niedziela jest pierwszą, podczas której nie zrobimy zakupów. Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życie w ubiegły czwartek. Zgodnie z jej założeniami sklepy mogą być otwarte jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę danego miesiąca

Zakaz obowiązuje również dni świąteczne, dlatego w kwietniu tylko jedna niedziela jest handlowa.
Co to oznacza? Duże sieci będą tego dnia zamknięte. Małe osiedlowe sklepy będą mogły być otwarte pod warunkiem, że za ladą stanie sam właściciel. Bez ograniczeń będą za to działać m.in: piekarnie, lodziarnie, kawiarnie, stacje paliw, sklepy z pamiątkami i prasą, wyrobami tytoniowymi.
Biedronka zapowiada wydłużenie godzin pracy w pozostałe dni, a w szczytowych godzinach otwarcie wszystkich kas. W piątek i sobotę ma pracować więcej kasjerów niż w pozostałe dni. Podobną odpowiedź dał Lidl, który w piątki i soboty będzie czynny do godz. 22. W sobotę przed północą więcej osób niż zwykle poruszało się po Tesco w Świeciu. Do samoobsługowych kas ustawiały się kolejki.

Wiadomo także, że dziś w każdym powiecie będzie działał inspektor pracy, który sprawdzi, czy sklepy dostosowały się do zakazu handlu. Za jego złamanie można dostać karę w wysokości nawet 100 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Janina
Gość
Janina

Dalej nie widze odp ktore sklepy dzisian otwarte z jedzeniem

Rychoo
Gość
Rychoo

artykuł typowy clikcbait

MoD88
Gość

Rzetelnie jak zawsze… Treść jak zwykle odpowiada nagłówkowi… Inspekcje PIP był oczywiste… nieoczywiste natomiast było co będzie otwarte, a z artykułu jak zwykle można się dowiedzieć wielu użytecznych informacji.