Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja paliwa

0

W minioną sobotę policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży paliwa ze stacji paliw w powiecie świeckim

W minioną sobotę zastępca naczelnika chełmińskiego wydziału prewencji w czasie wolnym od służby pojechał swoim autem na jedną ze stacji paliw na terenie powiatu świeckiego. Będąc już na stacji zauważył mężczyznę, który tankując swoje auto nerwowo się zachowywał i rozglądał. Policjant postanowił nie „spuszczać z niego oka”, gdyż takie zachowanie nie należało do naturalnych. Po zatankowaniu pojazdu mężczyzna wsiadł do auta i szybko odjechał, nie uiszczając zapłaty.

Szybkie zatrzymanie

Policjant ruszył za nim, a informację o kradzieży przekazał telefonicznie dyżurnemu świeckiej policji. Po przejechaniu kilku kilometrów mężczyzna chyba zorientował się, że ma „towarzystwo” i zjechał w polną drogę. Po krótkiej jeździe skończyła się droga i „uciekinier” zatrzymał auto. Wówczas policjant wysiadł ze swojego samochodu i pokazując policyjną legitymację pouczył mężczyznę, że ma pozostać w aucie i czekać na przybycie policyjnego patrolu. Po kilku minutach „uciekinier” był już w rękach świeckich policjantów.

źródło: policja

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o