PILNE: Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Świeciu wyłudzał pieniądze metodą na wnuczka

0
384
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o oszustwa metodą na „wnuczka” m. in. na terenie Świecia

Zatrzymanie w Wielkopolsce

Do zatrzymania doszło w miniony piątek (28.10.2016) na terenie województwa wielkopolskiego. To właśnie tam policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy namierzyli mieszkańca powiatu wągrowieckiego. Na trop 22-latka wpadli, gdy pracowali nad sprawą sprzed trzech miesięcy. Sprawa dotyczyła usiłowania oszustwa metodą na „wnuczka”. Oszuści próbowali wyłudzić od mieszkańca bydgoskich Wyżyn 80 tysięcy złotych. Na szczęście do przekazania pieniędzy nie doszło.

Skutecznie wyłudził pieniądze w Świeciu

Zatrzymany mężczyzna został dowieziony do Bydgoszczy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskich Wyżyn. Zebrany przez nich materiał dowodowy wskazywał, że 22-latek na swoim koncie ma więcej tego typu przestępstw. Jak się okazało, pod koniec lipca i na początku sierpnia brał udział w oszustwach na terenie Świecia i Torunia. Niestety w tych przypadkach dwie starsze kobiety dały się nabrać na historię oszustów i przekazały łącznie 35 tysięcy złotych. Policjanci nie wykluczają jeszcze, że ta lista zarzutów może się zwiększyć.

Tymczasowy areszt

Wczoraj (31.10.2016) kryminalni z bydgoskich Wyżyn doprowadzili podejrzanego do prokuratora. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował mężczyznę na dwa miesiące. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ